V nejvyšší kategorii zápasnic zvítězila Kanaďanka Wiebeová

Sport
19. 8. 2016 02:08
Kanadská zápasnice Erice Wiebeová.
Kanadská zápasnice Erice Wiebeová.

Kanadská zápasnice Erica Wiebeová získala na olympijských hrách v Riu de Janeiro svou první velkou medaili. Po finálovém vítězství nad Kazaškou Guzel Manjurovovou vybojovala zlato v nejvyšší kategorii volnostylařek do 75 kilogramů.

Wiebeová dosud obsadila na světových šampionátech nejlépe sedmé místo. Pod pěti kruhy debutovala, i když olympijskou atmosféru už zná. Před čtyřmi lety v Londýně byla jako tréninková partnerka, předloni při zimních hrách jela do Soči jako dobrovolnice.

Kanaďanka finále proti osmatřicetileté Manjurovové kontrolovala a jednoznačnou výhrou soupeřce zhatila šanci zkompletovat sbírku olympijských medailí. Manjurovová totiž získala bronz v Londýně a stříbro má už z her v Aténách v roce 2004, kde ještě startovala pod ruskou vlajkou.

Bronz vybojovaly Číňanka Čang Feng-liou a Ruska Jekatěrina Bukinová.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Betano má dalšího milionáře! Už druhý výherce bere milionovou výhru

Sport
6. 11. 2025
foto je pouze ilustrační

Natočil a zveřejnil svůj sex v letadle. Za to nesmí kanoista dva roky soutěžit

Sport
1. 11. 2025

Jak poznat kredibilní obsahové weby v hazardním odvětví

Sport
31. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ