Tisíce lidí doprovodily rakev <span>s mrtvým sáňkařem</span>

Sport
20. 2. 2010 18:15
Prezident Gruzie Michail Saakašvili utěšuje matku zemřelého sáňkaře.
Prezident Gruzie Michail Saakašvili utěšuje matku zemřelého sáňkaře.

Tragický příběh jednadvacetiletého gruzínského sáňkaře Nodara Kumaritašviliho, který se zabil před týdnem v kanadském Whistleru při tréninku na olympijský závod, je u konce. Rakev s jeho tělem v sobotu provázely od jeho domu na hřbitov v Bakurjani tisíce lidí.

Kumaritašvili doplatil na příliš rychlou dráhu postavenou pro olympiádu ve Vancouveru. Jezdecká chyba ho bohužel stála život, když nevybral ve vysoké rychlosti zatáčku před cílem a byl vymrštěn na nedaleký nosný pilíř. Zraněním ještě týž den v nemocnici podlehl.

Rakev s tělem Nodara Kumaritašviliho.

Po převozu z Kanady do Gruzie byla rakev s tělem vystavena dva dny v Kumaritašviliho domě, než se vydala na cestu na hřbitov.

Smuteční procesí doprovází rakev na hřbitov.

Na poslední cestě doprovázely gruzínského sportovce tisíce lidí. Zasněžené Bakurjani ovládl smutek.

Otec Nodara Kumaritašviliho drží synův obrázek.

Ten nejvíce prožívají Kumaritašviliho nejbližší. Jeho otec David svíral po dobu smutečního obřadu v rukou portrét svého syna, který ho zachycuje na startu jeho tragické jízdy. "Chtěl jsem pro tebe vystrojit svatbu, místo toho máme pohřeb," pronesl podle agentury AP.

Prezident Gruzie Michail Saakašvili utěšuje matku zemřelého sáňkaře.

Matku Dodu Charazišvilovou a další příbuzné přijel osobně utěšit i gruzínský prezident Michail Saakašvili, který si na pohřeb oblékl bundu gruzínské olympijské výpravy.

Tragédii nejhůře nesla sáňkařova matka Doda Charazišvilová.

Kumaritašviliho matka se se smrtí svého syna vyrovnávala nejhůře. V minulých dnech ztraceného potomka oplakávala tolik, že na její zdravotní stav museli dohlížet lékaři. Velmi emocionálně prožívala i samotný smuteční obřad.

ČTĚTE TAKÉ: OBRAZEM: Vancouver se rozloučil s mrtvým sáňkařem
                        Olympijská smrt, která zlomila srdce jedné rodiny
                        Český sáňkař: Gruzíncova tragédie? Nevyježděnost

Foto: ČTK/AP

Autor: - pv -

Další čtení

ilustrační foto

Nadějná francouzská lyžařka se zabila při tréninku na Red Bull Alpine Park

Sport
25. 4. 2025
Pochodníci cestou do Prčic

Hurá do Prčic! Blíží se termín pochodu, ale musíte se registrovat předem

Sport
Aktualizováno: 25. 4. 2025 12:02
Judista Lukáš Krpálek pózuje na tiskové konferenci Českého svazu juda před odletem české reprezentace na mistrovství Evropy do Černé Hory.

Judista Krpálek si pochvaluje kila navíc, lépe vzdoruje těžším soupeřům

Sport
22. 4. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ