VIDEO: Penaltu <span>viděl v reklamě.</span> Nyní je mladík slavný

Sport
26. 7. 2010 10:40
Ezequiel Calvente.
Ezequiel Calvente.

Ezequiel Calvente.Španělský reprezentant Ezequiel Calvente zaujal na mistrovství Evropy fotbalistů do 19 let neobvykle zahranou penaltou. V závěrečném utkání v základní skupině potupil italského brankáře trikem, který už média začala nazývat podle jeho autora "Ezequinha".

Mladík, který zatím nastupuje v záloze rezervního týmu Betisu Sevilla, nejdříve pokutový kop vybojoval a následně ho chladnokrevně proměnil. K míči běžel, jako by ho chtěl na branku poslat pravačkou, v poslední chvíli ale gólmana zaskočil střelou umístěnou levačkou, která měla přitom být stojnou nohou.

"V zápase jsem to ještě nikoho udělat neviděl. Jednou jsem ale viděl Thierryho Henryho takhle kopat v reklamě, a tak jsem se rozhodl to zkusit. Už jsem takhle penaltu kopnul třikrát a vždy to vyšlo," uvedl Calvente pro španělský deník AS.

NA POKUTOVÝ KOP SE MŮŽETE PODÍVAT ZDE:

Foto: uefa.com

Autor: ČTK

Další čtení

Josimar Alcócer ze Sparty střílí neuznaný gól

Obrat a šok pro Lyon! Sparta doma v 3. předkole Ligy mistrů zdolala favorizovaného soupeře 2:1

Sport
5. 8. 2026
ilustrační obrázek

Sparta zahájí boj o Ligu mistrů proti Lyonu, na Letné vzhlíží k historicky první výhře

Sport
3. 8. 2026
 Zleva nový španělský trenér české fotbalové reprezentace Santi Denia a jeho asistent Pablo Amo na mimořádné tiskové konferenci Fotbalové asociace ČR

Historický milník pro český fotbal: Reprezentaci poprvé v historii povede cizinec, španělský trenér Santi Denia

Sport
31. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ