Vrtulníkem na Lipno! Krpálek, Synek i Prskavec už jsou doma

Sport
16. 8. 2016 09:00
Čeští olympionici míří na Lipno.
Čeští olympionici míří na Lipno.

Více než tři desítky českých reprezentantů se v úterý ráno vrátily z olympijských her v Riu de Janeiro domů. Na palubě vojenského speciálu, který přistál před sedmou hodinou ranní na letišti v Praze-Kbelích, byli i zlatý medailista Lukáš Krpálek a bronzoví Ondřej Synek a Jiří Prskavec.

V Praze se však sportovci dlouho neohřejí. Po krátké přestávce se vrtulníky přesunou na Lipno, kde se v olympijském parku odpoledne setkají s fanoušky.

Před vystoupením na hlavním pódiu v Lipně nad Vltavou, které je naplánováno na 16.30, reprezentanti navštíví jednotlivá sportovní centra kolem vodní nádrže.

Kajakář Prskavec navštíví vodácký areál v Loučovicích, veslař Synek sportoviště v Přední Výtoni a další skifařka Mirka Topinková Knapková atletický areál ve Frymburku.

Do pingpongové arény zavítají Dmitrij Prokopcov a Iveta Vacenovská, do sportovní haly přijdou střelci Adéla Bruns, Libuše Jahodová, Filip Nepejchal, Nikola Mazurová, šermíř Alexander Choupenitch nebo judista Pavel Petřikov. U půjčovny lodí na pláži budou rozdávat podpisy vodní slalomáři Kateřina Kudějová, Jonáš Kašpar, Marek Šindler a Vítězslav Gebas.

V minulých dnech se z Ria individuálně vrátili i sportovní střelec David Kostelecký nebo silniční cyklisté. Domů do USA odletěl z dějiště her sportovní gymnasta David Jessen a do Spojených států se přesunuli i tenisté, které čeká pokračování severoamerické části sezony. Jen Andrea Hlaváčková se v úterý vrátila do Prahy, kde ji čekají další vyšetření zlomeniny podočnicové kosti.

Autor: ČTK Foto: facebook.com/olympijskytym

Další čtení

Viktoria Plzeň - Crvena zvezda Bělehrad, odvetné utkání 4. předkola fotbalové Evropské ligy, 27. srpna 2026

Český fotbal slaví velký úspěch: V hlavní fázi evropských pohárů se představí čtyři kluby

Sport
28. 8. 2026
Jakub Menšík (vlevo) a Karolína Muchová, oba z České republiky, pózují s trofejí po vítězství nad Belindou Bencicovou ze Švýcarska a Flaviem Cobollim z Itálie ve finále smíšené čtyřhry na tenisovém turnaji US Open

Zlatá divoká karta! Menšík s Muchovou senzačně kralují mixu na US Open

Sport
27. 8. 2026
Zleva nový španělský trenér české fotbalové reprezentace Santi Denia a jeho asistent Pablo Amo

„Čeští hráči jsou odvážní a soutěživí.“ Nový asistent trenéra Amo chválí tuzemskou ligu

Sport
25. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ