Koukalová promluvila: Neumím si představit, že bych se vrátila

7. 4. 2018 17:02
Biatlonistka Gabriela Koukalová.
Biatlonistka Gabriela Koukalová.

Biatlonistka Gabriela Koukalová nebude závodit ani v příští sezoně. Osmadvacetiletá mistryně světa ve sprintu z roku 2017, která kvůli potížím s lýtky přišla o olympijskou sezonu, si nyní návrat si neumí představit. Loňská Sportovkyně roku to řekla serveru Sport.cz při akci Ukliďme svět, ukliďme Česko, jejíž je patronkou a do které se ve středočeských Hořovicích osobně zapojila.

Koukalová naposledy závodila loni 19. března. Kvůli bolavým lýtkům nemohla od loňského léta naplno trénovat a v lednu oznámila, že nepojede na olympiádu do Koreje. Její případný návrat je momentálně v nedohlednu. "Musím říct, že v tuhle chvíli si absolutně neumím představit, že bych se ještě někdy vrátila, ale zároveň to nechci vůbec uzavírat. Člověk nikdy neví a třeba za rok, za dva mi to bude chybět," řekla trojnásobná olympijská medailistka ze Soči.

Do příštího ročníku Světového poháru, jehož součástí bude i závod v Novém Městě na Moravě, nenaskočí. "Teď určitě vůbec nemám chuť se vracet někam zpátky," uvedla Koukalová, která předloni ovládla celkové hodnocení Světového poháru.

V nedávném rozhovoru pro časopis Glanc Koukalová hovořila o úzkostech a pocitu, že kromě rodiny a manžela ji lidé z okolí přestali podporovat. Tvrdila ale také, že věří, že v biatlonu ještě neřekla poslední slovo. V průběhu března měla své fyzické potíže znovu řešit s fyzioterapeutem Pavlem Kolářem. O svém aktuálním zdravotním stavu v rozhovoru pro Sport.cz majitelka šesti medailí z mistrovství světa nehovořila. Motivaci k návratu k vrcholovému sportu ale nenašla a je jasné, že minimálně další rok se bude muset český biatlon obejít bez ní.

I při absenci největší hvězdy týmu získali čeští biatlonisté na olympijských hrách dvě medaile ve sprintu. Z bronzu se radovala Veronika Vítková, která byla díky stabilním výkonům jasnou českou jedničkou uplynulé sezony, stříbro vybojoval Michal Krčmář.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Vít Černý

Další čtení

ilustrační obrázek

Sociální sítě jako tabu pro děti? SAE se přidávají ke státům, které omezují přístup nejmladších

Zahraničí
19. 6. 2026
ilustrační obrázek

Meteorologové naměřili 36 stupňů. Teplotní rekordy padly na osmnácti místech Česka

Domácí
19. 6. 2026
ilustrační obrázek

Začarovaný kruh chudoby: 15 % českých dětí je ohroženo, stát ztrácí jejich potenciál

Domácí
19. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ