Moravce znovu trápí játra. Přerušil přípravu na sezonu

12. 6. 2019 10:10
Pětatřicetiletý Ondřej Moravec je už dva týdny bez tréninku.
Pětatřicetiletý Ondřej Moravec je už dva týdny bez tréninku.

Biatlonista Ondřej Moravec musel kvůli zdravotním problémům přerušit přípravu na novou sezonu. Trojnásobný olympijský medailista má potíže s jádry, která ho trápila už předloni.

"Ondra asi 14 dní netrénuje. Po soustředění ve Starém Městě se necítil vůbec dobře. Byl na odběrech, měl zvýšené jaterní testy. Teď čekáme na další vyšetření," uvedl trenér mužské reprezentace Zdeněk Vítek na webu biatlonového svazu.

Pětatřicetiletý Moravec musí vynechat i sobotní biatlonový šampionát na horských kolech, který mohl vyhrát počtvrté za sebou. V Jablonci nad Nisou nebude závodit ani Tomáš Krupčík, který je po nemoci.

Biatlonisté momentálně trénují v Jilemnici, kde se k nim připojil i Michal Šlesingr. Majitel tří medailí z mistrovství světa očekává narození druhého potomka, proto absolvuje zhruba polovinu přípravy individuálně, aby mohl být s rodinou.

V červenci čekají reprezentanty soustředění v německém Oberhofu a v Norsku, kde se zúčastní i exhibičních závodů na Blinkfestivalenu.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Luboš Pavlíček

Další čtení

Ve sbírce Vlčí mák pro válečné veterány se vybralo rekordních šest milionů korun

Domácí
12. 12. 2025
Primátorka Dagmar Škodová Parmová, hejtman Martin Kuba a předseda Českého paralympijského výboru Zbyněk Sýkora

Českobudějovický olympijský festival bude největší akcí svého druhu v Evropě

Domácí
12. 12. 2025

Americké akcie oslabily v čele s technologiemi, naopak se dařilo konopí

Ekonomika
12. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV