Distanční závod Janatové po povedeném sprintu nevyšel

Sport
3. 3. 2020 14:23
Kateřina Janatová.
Kateřina Janatová.

Po útoku na medaili ve sprintu Kateřině Janatové distanční závod na mistrovství světa běžců na lyžích do 23 let nevyšel. Deset kilometrů klasickou technikou dokončila v těžkých podmínkách v německém Oberwiesenthalu na 23. místě. V nedělním sprintu doběhla pátá.

"Jsem zklamaná sama ze sebe. Ještě k tomu tyhle podmínky... Pro mě na klasiku jakmile není stoprocentní odraz, tak s tím mám velký problém. Chtěla jsem jet na top deset a myslím si, že na to rozhodně mám, ale bohužel," řekla Janatová v rozhovoru pro Českou televizi.

Dvaadvacetiletá česká lyžařka ztratila dvě minuty a 22 sekund na vítěznou Švédku Ebbu Anderssonovou. Mezi muži byl na patnáctce klasicky z českých reprezentantů nejlepší pětadvacátý Tomáš Kalivoda. Zlato získal Rus Sergej Ardašev.

Kategorii lyžařů do 23 ještě čeká závod volně s hromadným startem a na závěr šampionátu v sobotu premiérové mix štafety.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/Plíhal Libor

Další čtení

ilustrační foto

OH 2028 v Los Angeles chystají zahájení a závěr na dvou stadionech

Sport
8. 5. 2025
Odlet české hokejové reprezentace na mistrovství světa do Dánska, 6. května 2025, Praha. Na snímku je David Pastrňák.

Pastrňák: Cítím se o hodně líp než loni, zase musíme tahat za jeden provaz

Sport
6. 5. 2025
ilustrační foto

Dva motorkáři zemřeli při hromadné nehodě na britském šampionátu

Sport
6. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ