Dubovská při triumfu Vlhové bodovala, Capová se zranila

Sport
15. 12. 2019 15:14
Slalom ovládla Slovenka, z Češek bodovala Dubrovská.
Slalom ovládla Slovenka, z Češek bodovala Dubrovská.

Martina Dubovská získala pět bodů za 26. místo v paralelním slalomu Světového poháru ve Svatém Mořici. Její reprezentační kolegyně Gabriela Capová si v kvalifikaci vážně poranila koleno a sezona pro ni skončila. Ester Ledecká si paralelní závod vyzkoušela na lyžích poprvé, na specialistky však nestačila. Vyhrála slovenská favoritka Petra Vlhová.

Vlhová ve finále o pouhé dvě setiny sekundy zvítězila před Švédkou Annou Swennovou Larssonovou, která vyřadila právě Dubovskou v prvním kole play off. Pro Capovou skončil závod přetrženým zkříženým vazem v koleně. Po skoku špatně dopadla a v pondělí podstoupí operaci. Bez lyžování bude minimálně půl roku.

Dubovská, jež na úvod sezony šokovala devátým místem ve slalomu v Levi, postup z kvalifikace vybojovala bezpečně v součtu dvou jízd z 22. místa. S pozdější finalistkou Larssonovou prohrála ve vyřazovací fázi o 35 setin. Specialistka na rychlostní disciplíny Ledecká má s paralelními závody bohaté zkušenosti ze snowboardu, ale mezi lyžařkami neměla šanci. Obsadila 56. místo.

"Je to pro mě další nová zkušenost a zážitek," hodnotila Ledecká, senzační vítězka olympijského super-G i nedávného sjezdu v Lake Louise. Poznatky ze snowboardu moc využít nemohla. "Liší se to hodně. Jediné, co zůstává stejné, je startovní brána. Ale samotný start je jiný, protože stojím čelem. Proto pro mě bylo těžké si to načasovat. A při prohlídce jsem měla jen jednu možnost si to vyzkoušet," dodala.

Vlhová si dojela navzdory problémům s holení pro desátý pohárový triumf v kariéře a dokonale využila absence americké rivalky a vedoucí ženy Světového poháru Mikaely Shiffrinové. Ta se paralelní závod rozhodla vynechat a soustředí se na úterní obří slalom v Courchevelu.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Helena Suková, Regina Maršíková, Hana Mandlíková a Andrea Holíková

Štvanice uctila finalistky Poháru federace z roku 1986, na dálku pozdravila i Navrátilová

Sport
26. 7. 2026
sobotní etapa v Alpe d'Huez, Francie, 25. července 2026

Závěrečná etapa Tour bude kvůli požárům kratší, závodit se bude v Paříži

Sport
26. 7. 2026
Alexander Choupenitch z České republiky soutěží v individuální soutěži mužů ve fleretu na mistrovství světa v šermu Kerry 2026

První český mistr světa v šermu! Choupenitch v Hongkongu rozdrtil Itala 15:2

Sport
25. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ