Zemřela Vibeke Skofterudová.

Nezvěstná mistryně světa
Olympijská vítězka Skofterudová zemřela, její tělo už našli

Při nehodě na vodním skútru zemřela olympijská vítězka a mistryně světa v běhu na lyžích Vibeke Skofterudová. Osmatřicetiletá Norka byla nejprve nezvěstná a v... více

V Jilemnici otevřeli nový areál pro běžecké lyžování a biatlon.

Změna k lepšímu
V Jilemnici otevřeli nový areál pro běžecké lyžování a biatlon

V areálu Hraběnka jsou k dispozici tři kilometry asfaltových tratí pro kolečkové lyže, in-line bruslení, ale také cyklisty. Vedle asfaltky jsou cesty pro pěší... více

Marcus Hellner ukončil úspěšnou kariéru.

Ztráta motivace
"Už nemám drajv." Lyžař Hellner ve dvaatřiceti ukončil kariéru

Trojnásobný olympijský vítěz v běhu na lyžích Marcus Hellner ze Švédska ukončil ve 32 letech kariéru. Rozhodnutí vysvětlil ztrátou motivace, ještě před měsícem... více

Dušan Kožíšek ukončil lyžařskou kariéru.

Hromadné loučení
Konec jedné éry. Lyžařskou kariéru uzavřel i Kožíšek

25.04. 09:15

Běžec na lyžích Dušan Kožíšek, dvojnásobný bronzový medailista z mistrovství světa ve sprintu dvojic, ukončil v den svých 35. narozenin kariéru. S vrcholovým... více

Martin Jakš ukončil lyžařskou kariéru.

Finální rozhodnutí
Úspěšná sezona tečkou. Běžec na lyžích Jakš ukončil kariéru

20.04. 11:28

Běžec na lyžích Martin Jakš končí kariéru profesionálního sportovce. Olympijský medailista a mistr světa do 23 let se po úspěšné olympijské sezoně chce více... více

Nejúspěšnější maďarská lyžařka Edit Miklósová ukončila závodní kariéru.

Překvapivý krok
Lyžařka Miklósová ukončila kariéru. Povede maďarský svaz

16.04. 12:39

Historicky nejúspěšnější maďarská lyžařka Edit Miklósová ukončila závodní kariéru a dala se na funkcionářskou dráhu. V neděli byla na mimořádné valné hromadě... více

Běžkyně na lyžích Kateřina Smutná.

Klasické lyžování
Smutná skončila mimo pódium, v závodě Ski Classics dojela čtvrtá

07.04. 15:30

Lyžařka Kateřina Smutná dojela čtvrtá v dálkovém běhu Reistadlopet v Norsku. Na padesátikilometrové kopcovité trati ztratila druhá žena průběžného pořadí Ski... více

Norská běžkyně na lyžích Marit Björgenová ukončila kariéru.

Loučení legendy
Lyžařka Björgenová ukončila kariéru, už nemá motivaci

06.04. 12:32 Aktualizováno 06.04. 13:04

Norská běžkyně na lyžích Marit Björgenová ukončila v 38 letech kariéru, během níž získala mimo jiné rekordních 15 olympijských medailí a vyhrála 114 závodů... více

Stanislav Řezáč obsadil v extrémně dlouhém závodě třetí místo.

Řezáč dojel třetí v extrémním závodě za polárním kruhem

29.03. 14:30 Původní zpráva

Legendární český závodník Stanislav Řezáč si vyjel třetí místo v jednom z nejnáročnějších podniků na světě Red Bull Nordenskisöldsloppet. Extrémní podmínky 220... více

Polský skokan vyhrál ve Slovinsku po sedmi letech.

Skoky na lyžích
Olympijský vítěz vyhrál lety v Planici. Jediný Čech nebodoval

23.03. 17:40

Polský skokan na lyžích Kamil Stoch vyhrál lety v Planici a připsal si třicáté vítězství ve Světovém poháru. Za již jistým držitelem křišťálového glóbu... více

Fin Klaebo projíždí jako první cílovou rovinkou závodu ve švédském Falunu.

Běžecké lyžování
Klaebo se stal nejmladším vítězem Světového poháru

18.03. 15:35 Aktualizováno 18.03. 15:40

Nor Johannes Hösflot Klaebo ovládl v 21 letech jako nejmladší běžec na lyžích v historii Světový pohár. Závěrečný stíhací závod na 15 km volnou technikou ve... více

Norka Wengová obhájila vítězství ve Světovém poháru.

Běh na lyžích
Norka Wengová obhájila vítězství ve Světovém poháru

18.03. 13:05 Aktualizováno 18.03. 16:04

Norská běžkyně na lyžích Heidi Wengová obhájila prvenství ve Světovém poháru. V závěrečném stíhacím závodu na 10 kilometrů volnou technikou ve Falunu sice... více

Lyžařka Krista Pärmäkoskiová.

Pärmäkoskiová ovládla desítku ve Falunu, Češky nestartovaly

17.03. 12:33

Finská lyžařka Krista Pärmäkoskiová vyhrála potřetí v této sezoně Světového poháru klasickou desítku. Ve Falunu porazila ve finiši závodu s hromadným startem o... více

Lyžařka Kateřina Smutná.

Lyžařský "maraton"
Smutná zářila v běhu "s batohem", nestačila jen na Kowalczykovou

17.03. 11:51

Kateřina Smutná skončila druhá v dálkovém běhu na lyžích Birkebeinerrennet v Norsku. Závod na 54 kilometrů klasicky vyhrála stejně jako loni dvojnásobná... více

Michal Novák podruhé v sezoně bodoval.

Závod ve Falunu
Novák podruhé v sezoně bodoval, vyhrál lídr SP Klaebo

16.03. 14:25 Aktualizováno 16.03. 16:02

Český běžec na lyžích Michal Novák obsadil ve sprintu Světového poháru ve Falunu 24. místo, což je jeho nejlepší výsledek v sezoně i kariéře. V aktuálním... více

Německý sdruženář Riessle vyhrál závod SP v Trondheimu.

Severská kombinace
Německý sdruženář Riessle vyhrál závod SP v Trondheimu

14.03. 17:38

Německý sdruženář Fabian Riessle vyhrál po těsném doběhu závod Světového poháru v Trondheimu a připsal si druhé vítězství v sezoně. V závěrečném sprintu... více

Koudelka si zajistil postup 42. místem.

Světový pohár
Koudelka postoupil v Lillehammeru z kvalifikace, Kožíšek neprošel

12.03. 18:49

Pouze Roman Koudelka bude reprezentovat český skok na lyžích v úterním závodu Světového poháru v Lillehammeru. Čestmír Kožíšek dnešní kvalifikaci v Norsku... více

Lyžařská hvězda Marit Björgenová.

Björgenová vyhrála třicítku v Oslu, Beroušková pro nemoc nejela

11.03. 13:50

Norská lyžařka Marit Björgenová vyhrála posedmé závod Světového poháru na 30 kilometrů v Oslu. I když po výměně lyží ztrácela v polovině trati 36 sekund,... více

Aleš Razým dá lyžování sbohem.

Razým ukončí kariéru, rozloučí se slavnou padesátkou v Oslu

09.03. 14:53

Běžec na lyžích Aleš Razým se o víkendu rozloučí s reprezentační kariérou. Šestý muž sprintu na mistrovství světa v Liberci 2009 naposledy poběží ve Světovém... více

Johannes Hösflot Klaebo.

Sprinty v Drammenu ovládli favorité, vyhráli Klaebo a Fallaová

07.03. 18:12

Sprinty Světového poháru klasickou technikou v Drammenu skončily triumfem domácích Norů: podle očekávání vyhrál už jistý majitel malého glóbu Johannes Hösflot... více