Gregor Schlierenzauer se nezúčastní letošního mistrovství světa, nemůže navázat na výkony z let minulých.

Nadcházející šampionát
Skokanský rekordman Schlierenzauer se nevešel do nominace

Do rakouské nominace pro domácí mistrovství světa v Seefeldu se nevešel nejúspěšnější skokan historie Světového poháru Gregor Schlierenzauer. Držitel 11... více

Americká běžkařka Jessica Digginsová.

Světový pohár v Cogne
Sprinty volnou technikou vyhráli Digginsová a Pellegrino

Sprinty volnou technikou na Světovém poháru v Cogne vyhráli Ital Federico Pellegrino a Američanka Jessica Digginsová. Čeští běžci na lyžích v Itálii... více

Severin Freund nenavázal po zranění na bývalou formu. Odřekl tak MS.

Nepovedený návrat
Bývalá forma v nedohlednu. Freund odřekl mistrovství světa

Exmistr světa ve skoku na lyžích a vítěz Světového poháru ze sezony 2014/15 Severin Freund nebude po nevýrazném návratu k závodění startovat na mistrovství... více

Kateřina Smutná v cíli Jizerské padesátky.

Běh na lyžích
Smutná skončila na Jizerské padesátce druhá, výhru slaví Švédka

10.02. 12:07

Dálková běžkyně na lyžích Kateřina Smutná skončila stejně jako loni druhá na Jizerské padesátce. S více než minutovým náskokem si pro první výhru v Bedřichově... více

Lukáš Bauer svému týmu šéfuje a současně připravuje i lyže.

Větší komfort
Bauer vylepšuje zázemí svého týmu, využívá servisní dodávku

05.02. 12:41

Biatlonisté mají pro servis k dispozici už druhou sezonu kamion, v kterém připravují lyže, a obdobně nyní vylepšil zázemí pro svůj tým dálkových běžců... více

Matti Nykänen se proslavil nejen skoky, ale i bouřlivým životem.

Slavný Fin
Zemřel jeden z nejlepších skokanů historie Nykänen

04.02. 09:02 Aktualizováno 04.02. 11:22

Slavný finský skokan na lyžích Matti Nykänen, čtyřnásobný olympijský vítěz a šestinásobný mistr světa, v noci na dnešek v 55 letech zemřel. Úmrtí jednoho z... více

Stanislav Řezáč při Jizerské padesátce v roce 2018.

Dálkové běhy
Řezáč sahal po rekordu, v Bavorsku nakonec doběhl druhý

03.02. 15:24

Lyžař Stanislav Řezáč skončil druhý v dálkovém běhu König Ludwig Lauf na 50 kilometrů klasickou technikou. Vítězný Nor Morten Eide Pedersen ho porazil o necelé... více

Norky znovu ovládly štafetu, Češky dojely desáté.

Klasické lyžování
Norky znovu ovládly štafetu, Češky dojely desáté

27.01. 12:51 Aktualizováno 27.01. 16:08

Norské lyžařky vyhrály i druhou štafetu v této sezoně Světového poháru. V Ulricehamnu zvítězily před domácími Švédkami a Finkami. České kvarteto bylo desáté.... více

Smutná dokončila tradiční Marcialongu na čtvrtém místě.

Lyžařský maraton
Smutná dokončila tradiční Marcialongu na čtvrtém místě

27.01. 11:52

Týden po vítězství na švýcarské La Diagonele skončila Kateřina Smutná v dalším lyžařském maratonu seriálu Ski Classics Marcialonze na čtvrtém místě. Předloňská... více

Česká běžkařka Petra Nováková.

Běžecké lyžování
Nováková poprvé bodovala. Manificat vyhrál mužskou patnáctku

26.01. 15:50

Lyžařka Petra Nováková poprvé v sezoně bodovala ve Světovém poháru. Na desetikilometrové trati volnou technikou v Ulricehamnu ve Švédsku doběhla na 24. místě.... více

Michal Novák vybojoval pro Česko stříbrnou medaili.

Běžkařská naděje
Novák si doběhl na MS do 23 let pro stříbro

23.01. 14:19 Aktualizováno 23.01. 16:39

Lyžař Michal Novák vybojoval na mistrovství světa kategorie do 23 let stříbrnou medaili v běhu na 15 kilometrů volně. Ve finském Lahti nestačil jen na... více

Česká běžkyně na lyžích Kateřina Razýmová.

Razýmová zopakovala letošní maximum, vládla Johaugová

20.01. 11:21 Aktualizováno 20.01. 15:04

Běžkyně na lyžích Kateřina Razýmová obsadila v Otepää 19. místo v závodě Světového poháru na 10 kilometrů klasicky. Sedmadvacetiletá česká jednička této zimy... více

Roman Koudelka má letos výtečnou formu. Na Turné čtyř můstků byl pátý, v poháru je jedenáctý.

Návrat mezi elitu
Český skokanský fénix. Stačilo málo a za Turné dostane auto

15.01. 11:40 Původní zpráva

Chmurné časy jsou zapomenuty, alespoň pro letošek. Český skok se může zase těšit z toho, že má po třech letech zástupce mezi elitou. Roman Koudelka se díky... více

Roman Koudelka ukázal, že je zpátky.

Znovuzrozený skokan
Chtěl končit, teď září. Koudelka za vzestup vděčí ženě

07.01. 12:00 Původní zpráva

Loni se trápil, v posledních týdnech rozdává úsměvy. Skokan na lyžích Roman Koudelka se vrátil mezi elitu. Páté místo v celkovém hodnocení Turné čtyř můstků je... více

Nejlepší lyžaři v závěrečném podniku Tour de Ski.

Lyžování
Premiérový start a hned titul. Nor Klaebo zvítězil v Tour de Ski

06.01. 14:04 Aktualizováno 06.01. 16:04

Tour de Ski vyhráli poprvé v kariéře norští běžci na lyžích Johannes Klaebo a Ingvild Flugstad Östbergová. Klaebo ovládl prestižní seriál hned při premiérovém... více

Vítězka etapy Tour de Ski na 10 km klasicky s hromadným startem Ingvild Flugstad Östbergová.

Klaebo i Östbergová navýšili náskok na čele Tour de Ski

05.01. 15:40 Aktualizováno 05.01. 19:40

Norský lyžař Johannes Klaebo si doběhl v šesté etapě Tour de Ski ve Val di Fiemme v závodu s hromadným startem na 15 kilometrů klasicky pro čtvrtý dílčí triumf... více

Roman Koudelka pokazil první kolo, ale dokázal se dostat do první desítky.

Skokanské Turné
V Innsbrucku znovu kraloval Kobajaši, Koudelka skončil devátý

04.01. 16:10

Skokan na lyžích Roman Koudelka skončil devátý ve třetím závodu Turné čtyř můstků v Innsbrucku. Suverénně zvítězil lídr Světového poháru Japonec Rjoju... více

Lyžařský miniseriál
Östbergová se dostala do čela Tour po čtvrté etapě v Oberstdorfu

02.01. 13:25 Aktualizováno 02.01. 15:38

Norská běžkyně na lyžích Ingvild Flugstad Östbergová vyhrála v těsném finiši závod na 10 kilometrů klasicky s hromadným startem v Oberstdorfu a po čtvrté etapě... více

Koudelkovi můstek v Ga-Pa svědčí. V kvalifikaci skončil v elitní desítce.

Skokanské turné
Koudelka skončil v kvalifikaci v Ga-Pa sedmý, další Češi neuspěli

31.12. 15:32 Aktualizováno 31.12. 17:00

Do novoročního závodu Turné čtyř můstků v Garmisch-Partenkirchenu postoupil z kvarteta českých skokanů jen Roman Koudelka, jenž obsadil v dnešní kvalifikaci... více

Koudelka je po prvním kole závodu v Oberstdorfu patnáctý.

Skoky na lyžích
Koudelka zahájil Turné 11. místem v Oberstdorfu, vyhrál Kobajaši

30.12. 18:40

Roman Koudelka vstoupil do 67. ročníku skokanského Turné čtyř můstků jedenáctým místem v Oberstdorfu. Zvítězil lídr Světového poháru Rjoju Kobajaši z Japonska... více