Roman Koudelka má letos výtečnou formu. Na Turné čtyř můstků byl pátý, v poháru je jedenáctý.

Návrat mezi elitu
Český skokanský fénix. Stačilo málo a za Turné dostane auto

Původní zpráva Chmurné časy jsou zapomenuty, alespoň pro letošek. Český skok se může zase těšit z toho, že má po třech letech zástupce mezi elitou. Roman Koudelka se díky... více

Roman Koudelka ukázal, že je zpátky.

Znovuzrozený skokan
Chtěl končit, teď září. Koudelka za vzestup vděčí ženě

Původní zpráva Loni se trápil, v posledních týdnech rozdává úsměvy. Skokan na lyžích Roman Koudelka se vrátil mezi elitu. Páté místo v celkovém hodnocení Turné čtyř můstků je... více

Nejlepší lyžaři v závěrečném podniku Tour de Ski.

Lyžování
Premiérový start a hned titul. Nor Klaebo zvítězil v Tour de Ski

Aktualizováno 06.01. 16:04Tour de Ski vyhráli poprvé v kariéře norští běžci na lyžích Johannes Klaebo a Ingvild Flugstad Östbergová. Klaebo ovládl prestižní seriál hned při premiérovém... více

Vítězka etapy Tour de Ski na 10 km klasicky s hromadným startem Ingvild Flugstad Östbergová.

Běžecké lyžování
Klaebo i Östbergová navýšili náskok na čele Tour de Ski

05.01. 15:40 Aktualizováno 05.01. 19:40

Norský lyžař Johannes Klaebo si doběhl v šesté etapě Tour de Ski ve Val di Fiemme v závodu s hromadným startem na 15 kilometrů klasicky pro čtvrtý dílčí triumf... více

Roman Koudelka pokazil první kolo, ale dokázal se dostat do první desítky.

Skokanské Turné
V Innsbrucku znovu kraloval Kobajaši, Koudelka skončil devátý

04.01. 16:10

Skokan na lyžích Roman Koudelka skončil devátý ve třetím závodu Turné čtyř můstků v Innsbrucku. Suverénně zvítězil lídr Světového poháru Japonec Rjoju... více

Lyžařský miniseriál
Östbergová se dostala do čela Tour po čtvrté etapě v Oberstdorfu

02.01. 13:25 Aktualizováno 02.01. 15:38

Norská běžkyně na lyžích Ingvild Flugstad Östbergová vyhrála v těsném finiši závod na 10 kilometrů klasicky s hromadným startem v Oberstdorfu a po čtvrté etapě... více

Koudelkovi můstek v Ga-Pa svědčí. V kvalifikaci skončil v elitní desítce.

Skokanské turné
Koudelka skončil v kvalifikaci v Ga-Pa sedmý, další Češi neuspěli

31.12. 15:32 Aktualizováno 31.12. 17:00

Do novoročního závodu Turné čtyř můstků v Garmisch-Partenkirchenu postoupil z kvarteta českých skokanů jen Roman Koudelka, jenž obsadil v dnešní kvalifikaci... více

Koudelka je po prvním kole závodu v Oberstdorfu patnáctý.

Skoky na lyžích
Koudelka zahájil Turné 11. místem v Oberstdorfu, vyhrál Kobajaši

30.12. 18:40

Roman Koudelka vstoupil do 67. ročníku skokanského Turné čtyř můstků jedenáctým místem v Oberstdorfu. Zvítězil lídr Světového poháru Rjoju Kobajaši z Japonska... více

Něprjajevová se ujala vedení v krátkém sedmidílném seriálu.

Tour de Ski
Druhou etapu ovládli Rusové Usťugov a Něprjajevová

30.12. 14:48

Druhá etapa Tour de Ski skončila v Toblachu triumfem ruských běžců na lyžích. Závod mužů na 15 kilometrů volnou technikou vyhrál Sergej Usťugov, na ženské... více

Koudelka skončil šestý v kvalifikaci.

Koudelka začal slibně, v Oberstdorfu skončil šestý v kvalifikaci

29.12. 18:20 Aktualizováno 29.12. 20:00

Skokan na lyžích Roman Koudelka skončil šestý v kvalifikaci na první díl Turné čtyř můstků v Oberstdorfu. Do nedělního závodu postoupili také devatenáctý... více

Dvě ženy a jeden český muž poběží v Toblachu vyřazovací boje.

Tour de Ski
Konec ve čtvrtfinále. Češi doběhli mezi posledními, i tak překvapili

29.12. 13:34 Aktualizováno 29.12. 17:42

Tři čeští běžci na lyžích bodovali ve sprintu Světového poháru v Toblachu, který byl zároveň úvodní etapou Tour de Ski. Nejlépe si vedl 25. Jan Pechoušek, do... více

Za Gangnesův konec můžou především čtyřikrát operovaná kolena.

Problémy s koleny
Norský skokan Gangnes končí kariéru. Vinou jsou zdravotní potíže

26.12. 12:48

Norský skokan na lyžích Kenneth Gangnes oznámil po čtyřech operacích kolena a přetrvávajících zdravotních problémech ukončení kariéry. Devětadvacetiletý... více

Nor Petter Northug končí ve 32 lety s vrcholným lyžováním.

Norský rychlík
Běžkařský fenomén dává lyžování sbohem, končí kariéru

12.12. 12:55

Slavný norský běžec na lyžích Petter Northug ukončil v 32 letech kariéru. Během ní získal rekordních třináct titulů mistra světa a čtyři olympijské medaile... více

Gregora Schlierenzauera trápí technika, dá si tak pauzu k individuální přípravě.

Trápení s technikou
Rekordman Schlierenzauer si dá pauzu od závodů

05.12. 11:07

Rekordman Světového poháru skokanů na lyžích Gregor Schlierenzauer se zkraje sezony trápí a dá si pauzu od závodů. Osmadvacetiletý Rakušan, který má zlaté... více

Therese Johaugová upevnila vedenív seriálu na začátku sezony.

Světový pohár
Johaugová vyhrála v Lillehammeru i druhou desítku v sezoně

01.12. 12:00 Aktualizováno 01.12. 14:08

Norská běžkyně na lyžích Therese Johaugová vyhrála po dopingovém trestu i druhý distanční závod Světového poháru v sezoně. Po triumfu v úvodní desítce... více

Úvodní sprinty ovládl Ital Federico Pellegrino.

Sprinty vyhrál Pellegrino, čeští běžci se nekvalifikovali

30.11. 14:03

Sprinty Světového poháru volnou technikou v Lillehammeru vyhráli na úvod třídílné minitour Ital Federico Pellegrino a Švédka Jonna Sundlingová. Všech pět... více

Petter Northug uvažuje o konci kariéry.

Norský lyžař
Northug je v historicky nejhorší formě. Ukončí bohatou kariéru?

14.11. 16:38

Dvojnásobný olympijský vítěz v běhu na lyžích Petter Northug uvažuje o konci kariéry. Dvaatřicetiletý Nor má velké tréninkové manko a neví, kdy a zda vůbec se... více

Zemřela Vibeke Skofterudová.

Nezvěstná mistryně světa
Olympijská vítězka Skofterudová zemřela, její tělo už našli

30.07. 09:10

Při nehodě na vodním skútru zemřela olympijská vítězka a mistryně světa v běhu na lyžích Vibeke Skofterudová. Osmatřicetiletá Norka byla nejprve nezvěstná a v... více

V Jilemnici otevřeli nový areál pro běžecké lyžování a biatlon.

Změna k lepšímu
V Jilemnici otevřeli nový areál pro běžecké lyžování a biatlon

26.05. 15:16

V areálu Hraběnka jsou k dispozici tři kilometry asfaltových tratí pro kolečkové lyže, in-line bruslení, ale také cyklisty. Vedle asfaltky jsou cesty pro pěší... více

Marcus Hellner ukončil úspěšnou kariéru.

Ztráta motivace
"Už nemám drajv." Lyžař Hellner ve dvaatřiceti ukončil kariéru

07.05. 13:12

Trojnásobný olympijský vítěz v běhu na lyžích Marcus Hellner ze Švédska ukončil ve 32 letech kariéru. Rozhodnutí vysvětlil ztrátou motivace, ještě před měsícem... více