Český biatlon má v Novém Městě areál za sto milionů

14. 2. 2007 15:50
biatlon_ilustrační foto
biatlon_ilustrační foto

biatlon_ilustrační fotoModerní zázemí získal český biatlon i běh na lyžích v Novém Městě na Moravě, kde byl  slavnostně otevřen nový areál za 104 milionů korun. Jeho součástí je zrekonstruovaný stadion s novými tribunami, velkým tiskovým střediskem, prostory VIP a také místnostmi k mazání lyží, pro rozhodčí i chladícími věžemi k výrobě umělého sněhu.

Areál byl dokončen za patnáct měsíců. Na financování se podílely Kraj Vysočina, Nové Město na Moravě, ministerstvo školství a tělovýchovy a ministerstvo financí. "Stavba je bez dluhů. Ještě zbývá všechny místnosti vybavit nábytkem," řekl novinářům manažer Jiří Hamza, který byl duchovním otcem výstavby areálu.

Premiérovou akcí v novém komplexu je nynější Evropský pohár biatlonistů, který je pro novoměstské pořadatele prvním krokem k organizování významných závodů. Na samém vrcholu je přání uspořádat v roce 2012, nebo o rok později mistrovství světa. O pořadatelství se bude rozhodovat příští rok na kongresu Mezinárodní biatlonové unie v Praze. "Chyběl nám již krůček k tomu, aby se zde uskutečnilo mistrovství světa v roce 2011. Proto bych byl hodně zklamán, kdyby nedostalo Nové Město jeden z dalších dvou termínů mistrovství světa," uvedl Hamza.

Příští rok bude Nové Město pořadatelem mistrovství Evropy. O rok později se mělo ve zdejším areálu uskutečnit MS juniorů, které ale nakonec získalo kanadské středisko Canmore. "Budeme kandidovat na uspořádání mistrovství světa juniorů o rok později. Pokud uspějeme v kandidatuře na mistrovství světa, tak automaticky o rok dříve dostaneme také pořadatelství Světového poháru. Současný kalendář Světových pohárů je ale do roku 2010 uzavřen," řekl prezident Českého svazu biatlonu Václav Fiřtík.

V Novém Městě ještě zbývá dokončit asfaltovou dráhu a víceúčelovou plochu. "Sloužila by k výrobě technického sněhu a po jeho rozvezení na trať by se změnila v parkoviště. Také potřebujeme kvalitnější zázemí pro servisní týmy," nastínil další stavební plány ředitel SK Nové Město Petr Honzl.

Foto: archiv

Další čtení

Soud otevřel případ odpírače vojny. Za komunistů odmítl vojenské cvičení

Zahraničí
Aktualizováno: 30. 4. 2025 02:06
ilustrační foto

Budete pálit čarodějnice? Nahlaste se hasičům, ušetříte problémy všem

30. 4. 2025

Při požáru restaurace na severovýchodě Číny zemřelo 22 lidí, příčina je neznámá

Zahraničí
29. 4. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ