Koudelka si v Sapporu skočil pro čtvrté místo

29. 1. 2012 11:20
Roman Koudelka.
Roman Koudelka.

Skokan na lyžích Roman Koudelka skončil v nedělním závodu Světového poháru v Sapporu čtvrtý. K umístění na stupních vítězů mu chybělo více než třináct bodů. Stejně jako v sobotu vyhrál Japonec Daiki Ito.

Koudelka byl čtvrtý už po úvodním kole, v němž doletěl na 127 metrů. V druhém kole ještě dva metry přidal a předstihl německého skokana Richarda Freitaga, zezadu se ale před něj díky 135 metrům dostal vedoucí muž SP Andreas Kofler z Rakouska.

Ito v druhém kole protáhl skok až na 137 metrů a o dva body předčil Poláka Kamila Stocha. V sobotu si šestadvacetiletý Japonec na domácím můstku v Sapporu připsal první triumf v kariéře, druhý přidal hned den poté.

Bodovali i všichni tři další Češi. Jakub Janda byl devatenáctý, po prvním kole přitom měl na průběžné osmé pozici blízko k lepšímu výsledku. Lukáš Hlava obsadil 21. místo a Jan Matura 27. příčku.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Ministerstvo uvedlo, že v souvislosti s Epsteinem prověřuje milion dokumentů

Zahraničí
24. 12. 2025
Papež Lev XIV.

Papež kritizoval na Štědrý večer hospodářství, které mění lidi ve zboží

Zahraničí
24. 12. 2025
ilustrační foto

Ve Středozemním moři ztroskotala loď se 100 migranty. Zachránili jednoho

Zahraničí
24. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV