<span>Oteplení ohrožuje závody</span> Tour de Ski v Novém Městě

15. 12. 2008 10:45
V Novém Městě by zasněžovali rádi, jenže nemohou.
V Novém Městě by zasněžovali rádi, jenže nemohou.

V Novém Městě by zasněžovali rádi, jenže nemohou.Současné oteplení komplikuje pořadatelům z Nového Města na Moravě přípravu lyžařských tratí na závody Tour de Ski. Ty se mají na Vysočině uskutečnit 31. prosince a 1. ledna. Přitom už na pondělí 22. prosince má Nové Město určený termín, v němž se rozhodne v případě krizové varianty o skladbě běžeckých závodů.

"Příští pondělí přijede šéf běžecké komise FIS Jürg Capol a musíme definitivně určit, na jakých tratích se bude závodit. V každém případě uděláme všechno pro to, aby se v Novém Městě odjely alespoň závody ve sprintu," řekl předseda organizačního výboru Zlaté lyže Petr Honzl.

V neděli se na Českomoravské vrchovině k oteplení přidal i teplý jižní vítr. I noční teploty se pohybují okolo 4 stupňů Celsia, takže nelze vyrábět technický sníh.

"Momentálně nemůžeme nic dělat. Sníh odtává. Musíme pouze věřit, že přijde ze středy na čtvrtek slibované ochlazení," dodal Honzl.

Kvůli nepřízni počasí musely být v dějišti únorového světového šampionátu v Liberci závody Světového poháru v severské kombinaci, které měly proběhnout o uplynulém víkendu. 

Foto: ceskenoviny.cz

Další čtení

Ani měsíc poté, co vyhlásila pátrání, policie nenalezla 95letého seniora z pardubických Polabin. Uskutečnily se dvě pátrací akce a další prověrky.

Policie už více než měsíc pátrá po 95letém seniorovi z Pardubic

Domácí
10. 7. 2026

Výdejní boxy zásilkových firem nebudou podléhat regulaci stavebního zákona

Domácí
10. 7. 2026
ilustrační foto

Frontex: Nelegální migrace do EU od ledna meziročně klesla o 37 procent

Zahraničí
10. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ