Smutná skončila mimo pódium, v závodě Ski Classics dojela čtvrtá

7. 4. 2018 15:30
Běžkyně na lyžích Kateřina Smutná.
Běžkyně na lyžích Kateřina Smutná.

Lyžařka Kateřina Smutná dojela čtvrtá v dálkovém běhu Reistadlopet v Norsku. Na padesátikilometrové kopcovité trati ztratila druhá žena průběžného pořadí Ski Classics na vítěznou Japonku Masako Išidaovou bezmála devět minut.

"Už před startem mi bylo jasné, že první a druhé místo je obsazené Išidaovou a Kowalczykovou a že se bude bojovat o třetí příčku. Mně na začátku čelo odjelo, pak jsem se srovnala a věděla, že budu bojovat o čtvrté místo, což se mi nakonec povedlo," uvedla Smutná v tiskové zprávě.

Závod mužů o více než minutu a půl vyhrál Nor Tord Asle Gjerdalen, nejlepší Čech Petr Novák dojel třicátý a Lukáš Bauer o čtyři místa za ním. Posledním dílem seriálu Ski Classics bude příští sobotu závod Ylläs-Levi ve Finsku.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Radek Petrášek

Další čtení

ilustrační foto

Pumpaři proti státu. Po dalším zlevnění už by prý prodělávali na každém litru

Ekonomika
Aktualizováno: 9. 4. 2026 19:38
ilustrační foto

Ledu ubývá. Tučňák císařský tak poskočil mezi ohrožené druhy

Zahraničí
Aktualizováno: 9. 4. 2026 18:31
ilustrační foto

V Mexiku po dvou týdnech zachránili horníka ze zatopeného dolu na zlato

Zahraničí
9. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ