Moravec není stoprocentní. Místo něj pojede Krčmář

Sport
2. 3. 2016 16:22
Ondřej Moravec nepojede smíšenou štafetu, kterou ve čtvrtek v Oslu začne biatlonové mistrovství světa.
Ondřej Moravec nepojede smíšenou štafetu, kterou ve čtvrtek v Oslu začne biatlonové mistrovství světa.

Ondřej Moravec nepojede smíšenou štafetu, kterou ve čtvrtek v Oslu začne biatlonové mistrovství světa. V týmu obhájců zlaté medaile z loňského šampionátu v Kontiolahti ho nahradí Michal Krčmář. V týmu jsou podle očekávání také Veronika Vítková, Gabriela Soukalová a Michal Šlesingr. Trenér Ondřej Rybář po tréninku určil, že do cíle doveze štafetu právě nováček Krčmář.

"Je to naprosto správné rozhodnutí. Tým musí jet v nejsilnějším složení a já na tom ještě nejsem tak, abych podal stoprocentní výkon," řekl v Oslu spolupracovníkovi ČTK Moravec. Ten byl u všech úspěchů smíšené štafety včetně loňského zlata, bronzu z MS v Novém Městě na Moravě před třemi lety i stříbra na OH v Soči 2014.

O tom, že Moravec v Oslu tento závod nepojede, se spekulovalo už od soustředění v Pokljuce, kde se biatlonista zotavoval z nemoci, která ho postihla na závodech Světového poháru v zámoří. Navíc tam dostal střevní chřipku a kvůli patáliím dva týdny netrénoval. "Nyní už jsem v pořádku a v pátek mě čeká testovací trénink výkonnosti," řekl Moravec. Na jeho základě se rozhodne o startu v sobotním sprintu.

Závod štafet bude tradičně rozjíždět Vítková, na druhém úseku bude Soukalová. Šlesingr má třetí pozici, finišmanem bude Krčmář. "Patří k našim nejlepším sprinterům, tak sázím na jeho mládí a dravost," řekl České televizi kouč Rybář.

Nominaci si Krčmář vysloužil stabilními výkony v aktuálním ročníku Světového poháru. V úvahu připadal ještě Jaroslav Soukup, čerstvý vicemistr Evropy.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Fanoušci brněnské Komety - ilustrační foto

Opilý fanoušek Komety napadl trenéra Sparty. Nepřijatelné, říkají Pražáci

Sport
15. 9. 2025

Americký sprinter Knighton dostal čtyřletý trest za doping

Sport
12. 9. 2025
Přípravné fotbalové utkání: Česko - Saúdská Arábie, 1:1

Česko zklamalo! S outsiderem jen remíza a pískot z tribun

Sport
9. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ