Nepřízeň počasí <span>zrušila</span> skoky v Liberci

Sport
21. 1. 2008 12:34
Zmoklý skokan v Harrachově.
Zmoklý skokan v Harrachově.

Zmoklý skokan v Harrachově.Vysoké teploty a deštivé počasí v těchto dnech komplikují pořádání závodů ve skoku na lyžích. Poté, co z harrachovských letů zbylo jen torzo, byl zrušen i další významný skokanský podnik v Česku - víkendový Kontinentální pohár v Liberci.  

„Závody jsou zrušeny pro nedostatek sněhu a dlouhodobé deštivé počasí," řekl serveru TÝDEN.CZ  mluvčí organizačního týmu Zdeněk Soudný, podle kterého teď celý tým pokračuje v přípravě závodů Světového poháru.

Ty se mají na ještědských můstcích uskutečnit 8. a 9. února. Kromě závodníků při nich budou pod velkým tlakem i samotní organizátoři, protože právě tyto závody by měly být plnohodnotnou generálkou na světový šampionát, který se v LIberci a okolí uskuteční v příštím roce. 

"Celý dopad skokanského můstku je podmočený, v případě, že bychom na něj vjeli těžkou technikou, jako je rolba, tak se celá dopadová stráň může utrhnout," vysvětlil Jaroslav Honsů, generální sekretář organizačního výboru. 

Dosud se na obnoveném libereckém můstku odskákal pouze jediný závod. Před osmi dny se zde představili sdruženáři v rámci Kontinentálního poháru.

Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační obrázek

Historická ztráta. Češi poprvé nestačili na Slovinsko, Sedlák kritizuje výkon v útoku

Sport
17. 5. 2026
Utkání skupiny B mistrovství světa hokejistů, Česko - Dánsko

Skvělý start na šampionátu: Kořenář vychytal výhru nad Dánskem

Sport
16. 5. 2026
ilustrační obrázek

Hrdina z druhého břehu: Surovčík děkuje slávistickému masérovi

Sport
13. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ