Pád zhatil Pančochové první závod, neprošla do finále

Sport
3. 9. 2017 10:44
Šárka Pančochová neprošla do finále v prvním závodě sezony.
Šárka Pančochová neprošla do finále v prvním závodě sezony.

Snowboardistka Šárka Pančochová se nekvalifikovala do finále úvodního závodu Světového poháru na Novém Zélandu. Bývalá vicemistryně světa zahájila olympijskou sezonu ve slopestylu 19. místem. Kateřina Vojáčková skončila v kvalifikaci o tři pozice níže, Petr Horák byl třiadvacátý.

Šestadvacetiletá Pančochová se na jaře postupně podrobila operaci obou ramen, s nimiž měla už delší dobu potíže. Po dlouhé rehabilitaci stihla v Cardroně start sezony, jejímž vrcholem budou v únoru olympijské hry v Pchjongčchangu. Tam chce startovat ve slopestylu, v němž byla pátá na OH v Soči před třemi lety, a také v Big Airu.

"Bohužel jsem spadla při druhé jízdě a nedostala se dál," napsala na facebooku po dnešní kvalifikaci Pančochová, vítězka Světového poháru ve freestyle disciplínách i ve slopestylu v sezoně 2013/14.

Finálový závod o první medaile olympijské zimy se na Novém Zélandu uskuteční v pondělí.

Autor: ČTK Foto: ČTK , /Taneček David

Další čtení

ilustrační foto

Zemřel poslední účastník první expedice na Mount Everest. Šerpa Kančha

Sport
16. 10. 2025
ilustrační foto

Lukáš Krpálek vyhrál Grand Prix v Limě, Kopecký přidal bronz

Sport
14. 10. 2025

Ostuda století! Češi padli na Faerských ostrovech, Hašek na lavičce končí?

Sport
13. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ