Pančochová útočí v Kanadě na "bednu", po kvalifikaci je třetí

Sport
13. 2. 2016 21:47
Šárka Pančochová.
Šárka Pančochová.

Snowboardistka Šárka Pančochová útočí na stupně vítězů v Big Airu v kanadském Quebecu, který patří do Světového poháru a zároveň do série World Snowboard Tour. Juniorská mistryně světa v této disciplíně z roku 2008 skončila třetí v kvalifikaci a postoupila do šestičlenného finále.

Pančochová, v minulosti vítězka hodnocení SP i World Snowboard Tour, přitom startuje v Big Airu v seriálu Světového poháru teprve podruhé. Premiéru si odbyla ve čtvrtek v Bostonu, kde na stadionu baseballistů Red Sox skončila čtrnáctá.

Česká snowboardista dostala v Quebecu za první kvalifikační jízdu 87,50 bodu a prohrála jen s Nizozemkou Cheryl Maasovou a s Američankou Jamie Andersonovou. Ve finále bude bojovat o své první stupně vítězů v SP v Big Airu a čtvrté v kariéře.

Autor: ČTK Foto: ČTK/Taneček David

Další čtení

McLaren zazářil v Abú Dhabí: VELO proměnilo finále sezóny v senzaci

Sport
Aktualizováno: 8. 12. 2025 16:17

Norris je poprvé mistrem světa formule 1, v Abú Zabí mu stačilo třetí místo

Sport
7. 12. 2025
ilustrační foto

Popularita parkouru roste už 20 let, stačí základní zdatnost, říká český reprezentant

Sport
6. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV