Poslední šampionát v kariéře? Sudové "o píď" uniklo superfinále

Sport
7. 2. 2015 21:15
Nikola Sudová se do superfinále nedostala.
Nikola Sudová se do superfinále nedostala.

Akrobatická lyžařka Nikola Sudová skončila sedmá na Světovém poháru v kanadském Val St. Come, který byl možná její poslední v kariéře. Dvaatřicetileté boulařce unikl postup do šestičlenného superfinále o 32 setin bodu, nicméně i ve druhém závodu po nevydařeném mistrovství světa v Rakousku atakovala nejvyšší příčky.

Sudová původně po šampionátu v Kreischbergu uvažovala o konci sezony a možná i kariéry, ale sáhla do vlastních úspor a vydala se ještě na dva závody do zámoří. Před týdnem v Lake Placid si spravila chuť pátým místem a dnes v mrazivé Kanadě jí těsně unikla druhá finálová jízda.

Z vítězství se radovala americká hvězda Hannah Kearneyová, trojnásobná mistryně světa, která nedopřála triumf domácím lyžařkám. Nejlepší z Kanaďanek Chloe Dufourová-Lapointeová byla stříbrná před krajankou Audrey Robichaudovou.

Další čtení

Horner končí po 20 letech v čele týmu formule 1 Red Bull

Sport
9. 7. 2025
Klára Poláčková (Kolouchová)

Proč zemřela horolezkyně Kolouchová? Pád ano, výbuch ne

Sport
4. 7. 2025
ilustrační foto

Byla první Češka na Mount Everestu. Teď umřela na Parbatu, vybuchla láhev

Sport
3. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ