Šampionát v krasobruslení Japonsko v říjnu neuspořádá

Sport
21. 3. 2011 13:56
Krasobruslení (ilustrační foto).
Krasobruslení (ilustrační foto).

Mistrovství světa v krasobruslení, které bylo kvůli zemětřesní odloženo, se v Japonsku v náhradním říjnovém termínu neuskuteční. Organizátoři informovali Mezinárodní bruslařskou unii (ISU), že ho vzhledem ke katastrofě nezvládnou uspořádat.

Šampionát měl začít v Tokiu dnes, ISU ho však kvůli katastrofě odložila a navrhla jeho přesunutí na říjen. Prezident unie Ottavio Cinquanta následně prohlásil, že konání v jiné zemi je nepravděpodobné, dnes však vyzval členy ISU, aby poslali případné nabídky na pořádání mistrovství v dubnovém nebo květnovém termínu.

"Doufám, že budeme mít alespoň tři čtyři kandidáty," citovala Cinquantu agentura AP. "Uvidíme, jaká bude odezva, a věřím, že v pátek rozhodneme. Musíme jednat rychle. Japonsku jsme dali tolik času, kolik jsme mohli, ale bohužel situace je tam vážná," dodal.

O mistrovství se už minulý týden jako první oficiálně přihlásila Moskva a také USA, které nabídly haly v Lake Placid a Coloradu Springs. Dalším zájemcem je Kanada a spekulovalo se také o Lausanne, Turínu a městech v Číně a Koreji.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

Plnou parou vpřed! (ilustrační foto)

Na Vltavě odstartoval slavný lodní maraton. Lodě plují z Budějovic do Prahy

Sport
27. 6. 2025
ilustrační foto

Zlatá hokejka: Nejlepším hráčem sezóny je David Pastrňák. Už poosmé

Sport
26. 6. 2025
Nový generální manažer českých fotbalových reprezentací Pavel Nedvěd na briefingu výkonného výboru Fotbalové asociace ČR (FAČR), 24. června 2025, Praha.

Držitel Zlatého míče Nedvěd se stal manažerem českých fotbalových reprezentací

Sport
24. 6. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ