Schlierenzauera provází smůla. Upadl a opět si poranil koleno

Sport
5. 2. 2017 15:22
Gregor Schlierenzauer.
Gregor Schlierenzauer.

Rakouský skokan na lyžích Gregor Schlierenzauer upadl v nedělní kvalifikaci na závod Světového poháru v letech v Oberstdorfu a s největší pravděpodobností si znovu zranil vloni operované pravé koleno. Dvojnásobný vítěz celkového hodnocení SP se po předchozím zranění vrátil do seriálu teprve před třemi týdny.

Sedmadvacetiletý Schlierenzauer doletěl do vzdálenosti 201 metrů, přistání do telemarku ale neustál, ztratil rovnováhu a přepadl dopředu. Dlouho pak zůstal ležet na zemi a záchranářům si stěžoval na bolesti v koleně. Vrtulník ho proto převezl na vyšetření do nemocnice.

Schlierenzauer, jenž minulou sezonu ukončil předčasně kvůli špatné formě, si koleno poprvé poranil vloni v březnu při lyžování a v dubnu podstoupil operaci zkřížených vazů. Do SP se vrátil po roční pauze teprve před třemi týdny ve Wisle, poté absolvoval ještě závody v Zakopaném, Willingenu a sobotní lety v Oberstdorfu.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Desítky Argentinců v Praze fandily při finále MS, po prohře nálada opadla

Sport
20. 7. 2026

Španělští fotbalisté neprohráli 38 utkání po sobě a vytvořili mezinárodní rekord

Sport
20. 7. 2026
Angličan Ezri Konsa (2) a Francouz Kylian Mbappé (10) bojují o míč během zápasu o třetí místo na mistrovství světa ve fotbale mezi Francií a Anglií

Saka zářil hattrickem, Mbappé historickým rekordem: Bronzová bitva přinesla 10 branek

Sport
19. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ