Fenningerová vyhrála obří slalom a obhájila celkové prvenství

22. 3. 2015 13:31
Lyžařka Anna Fenningerová.
Lyžařka Anna Fenningerová.

Rakouská lyžařka Anna Fenningerová obhájila celkové prvenství ve Světovém poháru. Vyhrála závěrečný obří slalom v Méribelu a Slovinku Tinu Mazeovou, která ještě po sobotě vedla průběžné hodnocení, porazila o 22 bodů. Fenningerová získala podruhé za sebou i malý glóbus za prvenství v disciplíně.

"Kdybych to nebyla já sama, tak bych před sebou smekla. V lednu by mě ani nenapadlo, že je to ještě možné," komentovala Fenningerová výchozí pozici Mazeové, která většinu sezony vedla. Obě lyžařky v polovině února sváděly velký souboj i na mistrovství světa v Beaver Creeku. Obě získaly dvě zlata a jedno stříbro.

"Hlavou se mi honilo tolik věcí, a přitom jsem se potřebovala koncentrovat na celý víkend. Teď už enormní tlak opadl. Dokážu si představit, jak je Tina zklamaná, ale za pár dnů si uvědomí, jak krásná bitva to byla. Pro mě to dneska byla nejbláznivější zkušenost v životě," dodala Fenningerová.

Pětadvacetiletá Rakušanka po sobotním slalomu ztrácela na Mazeovou 18 bodů, za pohárem ale důrazně vykročila už nejlepším časem v prvním kole. Celková vítězka SP z předloňského roku Mazeová ztrácela 27 setin, v druhém kole se před ni navíc dostala i další Rakušanka Eva-Maria Bremová.

Fenningerová startovala v druhém kole poslední a psychicky náročnou situaci bezpečně zvládla. Bylo to poprvé v historii SP, kdy situaci rozuzlila až úplně poslední jízda. O čtrnáctém vítězství Fenningerové v pohárovém závodu rozhodlo 38 setin sekundy, v pořadí obřího slalomu dominovala s více než stobodovým náskokem.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Podnik Lázeňské lesy a parky Karlovy Vary postupně obnovuje lesní tůně v okolí města. Na snímku je tůň u Kolovského rybníka.

Karlovarské lázeňské lesy vybudovaly čtyři nové tůně, celkem jich mají 40

Domácí
18. 10. 2025
Spoluator Matyáš Habermann při odhalení lavičky malíře a ilustrátora Zdenka Rykra.

Chotěboř věnovala lavičku rodáku Rykrovi, výtvarníkovi a autorovi grafik

Domácí
Aktualizováno: 18. 10. 2025 21:39
Motockl podepsaný papežem. Peníze z dražby půjdou na charitu

Papežem podepsaný motocykl se vydražil za 130 000 eur

Zahraničí
18. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ