Šampion po dvou operacích. Letos se chci vrátit, říká Svindal

27. 10. 2017 05:00
Aksel Lund Svindal při jednom ze závodů Světového poháru.
Aksel Lund Svindal při jednom ze závodů Světového poháru.

Zkušený norský sjezdař Aksel Lund Svindal se chce po dvou operacích kolena vrátit k závodům na konci listopadu při Světovém poháru v kanadském Lake Louise. Dvojnásobný vítěz seriálu z let 2007 a 2009 cílí na únorovou olympiádu a věří, že tentokrát mu zdraví dovolí absolvovat před hrami v Koreji všechny rychlostní závody.

Čtyřiatřicetiletý Svindal má z OH tři medaile, všechny z Vancouveru před sedmi lety. Zlato tehdy získal v super-G, je také pětinásobným mistrem světa. Poslední dvě sezony mu ale pokazily operace kolena. První po vážném zranění v lednu 2016 v Kitzbühelu, další následovala letos v lednu.

"Zatím je to dobré, mnohem lepší než minulý rok. V tréninku jsem toho mohl mnohem více nalyžovat," pochvaloval si při reklamní akci v Söldenu, kde o víkendu začne alpským lyžařům sezona obřím slalomem.

"Při mých zkušenostech musí být cíl skončit do třetího místa - jak ve svěťáku, tak na olympiádě. K tomu samozřejmě potřebuju štěstí. Ale víra mi nechybí," ujistil norský všeuměl, který během kariéry získal i devět malých křišťálových glóbů.

Autor: ČTK Foto: ČTK , AP/Alessandro Trovati

Další čtení

ilustrační obrázek

Babiš zachraňuje národ: Pozve si petrolejáře na kafe a problém je vyřešen!

Domácí
29. 3. 2026
ilustrační obrázek

Kateřinská jeskyně v Moravském krasu má speciální prohlídky pro veřejnost

Relax
29. 3. 2026
ilustrační obrázek

„Spokojenost je slabé slovo.“ Praha okouzlila krasobruslařský svět

Sport
29. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ