Záhrobská v Söldenu nepostoupila do 2. kola obřího slalomu

23. 10. 2010 12:25
Šárka Záhrobská v cíli 1. kola obřího slalomu v Söldenu.
Šárka Záhrobská v cíli 1. kola obřího slalomu v Söldenu.

Lyžařka Šárka Záhrobská nepostoupila do druhého kola obřího slalomu v Söldenu, jímž dnes startuje sezona Světového poháru. Pětadvacetiletá slalomová specialistka zajela v prvním kole 53. čas a zůstala daleko za bodovanou třicítkou

Záhrobská měla vzhledem ke svým horším výsledkům v obřím slalomu z minulého ročníku vysoké startovní číslo 60 a nepřiblížila se k časům, které by jí zajistily postup. Svěřenkyně trenéra Pavla Šťastného ztratila 7,72 sekundy na nejrychlejší Kathrin Hölzlovou z Německa, za posledním postupovým místem zaostala o více než tři sekundy.

"S takovým startovním číslem to prostě nejde, nebylo to pěkné lyžování," uvedla v cíli Záhrobská. Na závod se těšila i proto, že s novým koučem Pavlem Šťastným změnila svou techniku jízdy v obřím slalomu. "Tělo cítím úplně jinak, takže jsem to chtěla zkusit v závodu. Ale v těch dírách na rozbité trati to nešlo," prohlásila.

Druhá Češka na startu, sedmnáctiletá Kateřina Pauláthová, svou první jízdu ve Světovém poháru nedokončila. "Bylo to na konci strašně rozbité, vůbec se mi nejelo dobře," řekla talentovaná lyžařka, která závod brala jako velkou zkušenost.

Nejlepší časy v prvním kole zajely Němky. Za úřadující mistryní světa v obřím slalomu a držitelkou malého Křišťálového glóbu v této disciplíně Hölzlovou skončily shodně s odstupem 45 setin sekundy Maria Rieschová a Viktoria Rebensburgová.

Start do sezony se příliš nevydařil obhájkyni celkového vítězství ve Světovém poháru Lindsey Vonnové. Američanka na trati chybovala, do cíle dojela se ztrátou 3,82 sekundy na Hölzlovou a je po prvním kole na 24. pozici. Druhé kolo začne ve 13 hodin.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ