Skokan Hlava byl propuštěn z nemocnice, už se těší na trénink

Sport
9. 1. 2012 15:54
Skokan na lyžích Lukáš Hlava.
Skokan na lyžích Lukáš Hlava.

Skokan na lyžích Lukáš Hlava, který upadl při posledním závodu Turné čtyř můstků v Bischofshofenu a zranil se v obličeji, byl v pondělí propuštěn z nemocnice do domácího léčení. K tréninku se podle lékařů nemůže vrátit ještě minimálně týden, potom ho čeká další vyšetření.

Hlavovi lékaři už v Rakousku dali dohromady otevřenou zlomeninu nosu a diagnostikovali i zlomeninu lícní kosti. Otok a rozsáhlý hematom v oblasti oka zatím neumožnil doktorům rozhodnout se, jestli bude třeba sáhnout k chirurgickému zákroku.

"Příští týden se uvidí, jestli půjde na operaci," řekl manažer skokanů Jan Baier. "Bude odpočívat, maximálně se protáhne, ale je pozitivně naladěn. Nechce nic uspěchat, ale už se zase těší na trénink," uvedl.

Sedmadvacetiletému Hlavovi se v Bischofshofenu krátce po dopadu rozjely a následně překřížily lyže. Následoval pád na hlavu a skokana museli odvézt záchranáři na saních.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

Utkání skupiny B mistrovství světa hokejistů, Česko - Dánsko

Skvělý start na šampionátu: Kořenář vychytal výhru nad Dánskem

Sport
16. 5. 2026
ilustrační obrázek

Hrdina z druhého břehu: Surovčík děkuje slávistickému masérovi

Sport
13. 5. 2026
ilustrační obrázek

Reprezentace vyzve Kosovo na Letné, pak odletí na mistrovství světa

Sport
11. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ