Smutná doběhla pátá, Šrail ve třetí desítce

Sport
14. 12. 2019 13:45
Smutná doběhla pátá, Šrail ve třetí desítce.
Smutná doběhla pátá, Šrail ve třetí desítce.

Lyžařka Kateřina Smutná doběhla pátá v závodu seriálu Ski Classics La Venosta na 34 kilometrů. Na vítěznou Norku Astrid Slindovou ztratila česká reprezentantka čtyři a půl minuty, za třetím místem zaostala o 19 sekund. Mužský závod v Itálii vyhrál Rus Jermil Vokujev, Jan Šrail obsadil 28. místo.

Už v prvním stoupání nastoupila Slindová, která si na vrchařskou prémii na 11. kilometru přivezla náskok 20 sekund. V cíli měla k dobru více než tři minuty před Švédkou Brittou Norgrenovou. Boj o třetí místo ovládla další Norka Kari Gjeitnesová.

"Během závodu jsem se necítila úplně špatně, i když trať byla dost náročná. V posledních stovkách metrů mi ale totálně odešly nohy. Cítila jsem to už včera na tréninku, když jsem jela něco rychlejšího. Myslím, že v tom sehrála roli ta vysoká nadmořská výška," uvedla v tiskové zprávě eD system Bauer Teamu Smutná, která na začátku prosince doběhla v prologu v Livignu druhá.

Seriál Ski Classics bude pokračovat po Novém roce, 11. ledna se v Rakousku pojede Kaiser Maximilian Lauf.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Vodácká sezóna na Teplé Vltavě začíná. Ale není voda, rozhodnou milimetry

Sport
30. 4. 2025
ilustrační foto

Muž při Euru vylezl pod střechu stadionu. Zaplatí zásah policie i vrtulník

Sport
30. 4. 2025
Tisková konference k Olympiádě dětí a mládeže 2026 (ODM), 28. dubna 2025, Praha. Představeno bylo logo ODM od studentky Vyšší odborné školy a Střední umělecké školy Václava Hollara Rózy Palety.

Olympiádu dětí a mládeže bude poprvé hostit Praha, vrací se šerm a lukostřelba

Sport
28. 4. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ