Soukalová poslechla kolegyni. Jdi a vyhraj, slyšela

Sport
14. 3. 2013 18:30
Biatlonistka Gabriela Soukalová slaví triumf v Chanty Mansijsku.
Biatlonistka Gabriela Soukalová slaví triumf v Chanty Mansijsku.

Rtuť teploměru ukazovala minus dvacet a biatlonistka Gabriela Soukalová neměla po ránu chuť v takovém mrazu závodit. "Jdi a vyhraj," řekla jí kolegyně z týmu Jitka Landová. A Soukalová odpolední sprint ve finále Světového poháru v Chanty Mansijsku skutečně ovládla.

Před závodem Soukalová nespala moc dobře. "Jsem stále nastavená na náš středoevropský čas," řekla svazovému webu. Před snídaní se šla na chvíli projít, ale mráz ji zahnal domů. "Potkala jsem Jitku Landovou a říkala jsem jí, jak moc se mi nechce v mrazu závodit. A ona mi řekla: 'Jdi a vyhraj!' To bylo bláznivé!"

Stejně jako většina soupeřek měla kvůli ochraně před mrazem zalepené tváře tejpovací páskou. Na start se navíc postavila netradičně v převlekových kalhotách. "Když obléknu podvleky a kombinézu, jsem v tom hodně napresovaná a cítím se nepohodlně. Vždyť víte, jsem holka krev a mlíko," smála se. "Takto jsem se cítila komfortněji a ke všemu mi nebyla zima. Snad mi to bude odpuštěno."

V sobotu stíhačka

I přes zdánlivě nezávodní oděv po trati letěla a čtvrtý nejlepší běžecký čas toho byl důkazem. "Vydařený štafetový úsek v Soči mi dodal jistotu a navíc se mi tady v Chanty Mansijsku povedly tréninky," prozradila, proč si i ve střelbě věřila.

Vyhrála s velkým náskokem a po dojezdu vystřelila pravou ruku v cílovém prostoru do vzduchu. Pak rozdávala na stupních vítězů úsměvy a na stadionu si užila jízdu vítězek na saních. Na tiskové konferenci dokonce osazenstvu zpívala.

Postoupila na deváté místo průběžné klasifikace SP a do sobotního stíhací závodu odstartuje s náskokem 17 sekund na ve čtvrtek druhou Andreu Henkelovou.

"Budu se asi opakovat, ale rozhodne střelba. O tom prostě stíhačka je. Proto bude důležité, abych se udržela v teple, aby mi nepromrzly ruce a neztratila jsem v prstech cit na spoušti," řekla Soukalová. Co se stane, když biatlonista promrzne? "To je pak v pytli," rozesmálo se biatlonové překvapení sezony.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Záložník Viktorie Plzeň Pavel Šulc se svou cenou

Záložník Viktorky Pavel Šulc vyhrál v anketě Zlatý míč fotbalistu sezóny

Sport
15. 7. 2025

Horner končí po 20 letech v čele týmu formule 1 Red Bull

Sport
9. 7. 2025
Klára Poláčková (Kolouchová)

Proč zemřela horolezkyně Kolouchová? Pád ano, výbuch ne

Sport
4. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ