Švéd Myhrer ovládl závěrečný slalom SP, celkově zvítězil Hirscher

Sport
20. 3. 2016 11:55
Švédský lyžař Andre Myhrer.
Švédský lyžař Andre Myhrer.

Závěrečný slalom sezony Světového poháru ve Svatém Mořici vyhrál Švéd Andre Myhrer. Triumfoval pošesté v kariéře, ale poprvé po více než třech letech. Třiatřicetiletý bronzový medailista z olympiády ve Vancouveru 2010 zvítězil o 14 setin před celkovým vítězem SP Marcelem Hirscherem z Rakouska, na třetím místě Nor Sebastian Foss-Solevaag uhájil jako jediný umístění na stupních vítězů z prvního kola.

Průběžný lídr závodu Daniel Yule ze Švýcarska útok na premiérový cenný kov nezvládl a vypadl i z první desítky. Rakušan Marco Schwarz klesl z druhého místa na dělené čtvrté.

Dopředu jistý majitel malého křišťálového glóbu za slalom Henrik Kristoffersen z Norska zakončil sezonu 19. místem.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Závodník Martin Fuksa pózuje fotoreportérům v rámci tiskové konference české reprezentace v rychlostní kanoistice před odjezdem na mistrovství světa v Poznani

Fuksa míří na mistrovství světa s bilancí pěti výher. Roli favorita si užívá

Sport
18. 8. 2026
Tomáš Chorý, utkání 4. kola první fotbalové ligy: FC Slovan Liberec - SK Slavia Praha

Chorý se po disciplinárním trestu vrátil do hry, první ztrátě Slavie v Liberci ale nezabránil

Sport
17. 8. 2026

Mám před sebou asi poslední sezonu, řekl Ronaldo časopisu Vogue

Sport
16. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ