Vonnová ozdobila návrat do závodů stříbrem v super-G

Sport
7. 12. 2014 20:41
Lindsey Vonnová korunovala návrat po zranění druhým místem v superobřím slalomu.
Lindsey Vonnová korunovala návrat po zranění druhým místem v superobřím slalomu.

Američanka Lindsey Vonnová korunovala návrat po zranění druhým místem v superobřím slalomu v Lake Louise. Den po triumfu ve sjezdu nestačila ve svém oblíbeném zimním středisku jen na Švýcarku Laru Gutovou, za níž v premiérovém super-G v sezoně zaostala o 37 setin.

Česká reprezentantka Klára Křížová v Kanadě nebodovala. V nedělním závodě ztratila na vítězku 2,90 sekundy a od elitní třicítky ji na 38. příčce dělilo 45 setin.

Třiadvacetiletá Gutová obhájila v Lake Louise loňský triumf a zámořskou část sezony Světového poháru uzavřela jedenáctým vítězstvím v seriálu v kariéře. V superobřím slalomu se radovala posedmé.

Třetí místo vybojovala Tina Mazeová, která za vítězkou zaostala už o 81 setin. Slovinská lyžařka si ale díky umístění na stupních vítězů upevnila vedení v průběžném pořadí SP před osmou Rakušankou Annou Fenningerovou. Vonnová je celkově čtvrtá.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

Fanoušci brněnské Komety - ilustrační foto

Opilý fanoušek Komety napadl trenéra Sparty. Nepřijatelné, říkají Pražáci

Sport
15. 9. 2025

Americký sprinter Knighton dostal čtyřletý trest za doping

Sport
12. 9. 2025
Přípravné fotbalové utkání: Česko - Saúdská Arábie, 1:1

Česko zklamalo! S outsiderem jen remíza a pískot z tribun

Sport
9. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ