Windingstad ovládl paralelní obří slalom v Alta Badii

Sport
23. 12. 2019 19:53
Rasmus Windingstad.
Rasmus Windingstad.

Norský lyžař Rasmus Windingstad vyhrál paralelní obří slalom v Alta Badii a připsal si první triumf ve Světovém poháru. Ve finále porazil o 41 setin sekundy Němce Stefana Luitze, třetí skončil Rakušan Roland Leitinger. Čeští reprezentanti v Itálii nestartovali.

Vedoucí muž SP Henrik Kristoffersen z Norska, který vyhrál v Alta Badii nedělní klasický obří slalom, vypadl ve čtvrtfinále s Leitingerem a obsadil sedmé místo. I to mu nicméně pomohlo k notnému zvýšení náskoku v čele seriálu: od druhého Rakušana Vincenta Kriechmayra ho nyní dělí 67 bodů.

Vítěz tohoto paralelního závodu z roku 2016 Cyprien Sarrazin, který byl v neděli druhý, nepostoupil z kvalifikace. Její norský vítěz Aleksander Aamodt Kilde zvládl jen úvodní kolo vyřazovací části, v osmifinále prohrál s Windingstadem. Ten pak i v dalších jízdách dokonale využil výhody červené dráhy, v níž byli slalomáři povětšinou rychlejší než jejich soupeři v modré trati.

Maximem šestadvacetiletého Windingstada v SP dosud bylo druhé místo z březnového obřího slalomu v Kranjské Goře. Jeho finálový soupeř Luitz se dostal poosmé na stupně vítězů, druhé prvenství však nepřidal.

SP v sjezdovém lyžování v Alta Badii (Itálie):

Muži - paralelní obří slalom:

1. Windingstad (Nor.), 2. Luitz (Něm.), 3. Leitinger (Rak.), 4. Nestvold-Haugen, 5. Braathen (oba Nor.), 6. Rönngren (Švéd.), 7. Kristoffersen (Nor.), 8. Murisier (Fr.).

Průběžné pořadí SP (po 11 z 44 závodů): 1. Kristoffersen 379, 2. Kriechmayr (Rak.) 312, 3. Pinturault (Fr.) 302, 4. Kilde (Nor.) 294, 5. Mayer (Rak.) 257, 6. Paris (It.) 249.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP/Alessandro Trovati

Další čtení

Klára Poláčková (Kolouchová)

Proč zemřela horolezkyně Kolouchová? Pád ano, výbuch ne

Sport
4. 7. 2025
ilustrační foto

Byla první Češka na Mount Everestu. Teď umřela na Parbatu, vybuchla láhev

Sport
3. 7. 2025
Diogo Jota (uprostřed) při zápase Česko - Portugalsko, utkání 5. kola skupiny A2 fotbalové Ligy národů, 24. září 2022

Zemřel útočník Jota z Liverpoolu i s bratrem. Praskla jim pneumatika

Sport
3. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ