Závod sdruženářů ovládl Frenzel, Portyk získal dva body

Sport
13. 3. 2018 16:46
Němec Eric Frenzel ovládl závod sdruženářů v severské kombinaci.
Němec Eric Frenzel ovládl závod sdruženářů v severské kombinaci.

Závod Světového poháru v severské kombinaci v Trondheimu vyhrál německý sdruženář Eric Frenzel, který v běhu stáhl ztrátu 27 sekund na japonského vítěze skokanské části Akita Watabeho. Třetí skončil s bezmála půlminutovou ztrátou další Němec Fabian Riessle, český reprezentant Tomáš Portyk dojel na bodovaném 29. místě.

Vedoucí muž průběžného pořadí SP Watabe neodolal finiši německého soupeře, který si z olympijských her v Pchjongčchangu přivezl dvě zlaté a jednu bronzovou medaili. V SP Frenzel vyhrál teprve druhý individuální závod v sezoně, celkově však má na kontě už 43 triumfů. Na druhém místě historické tabulky zaostává za Finem Hannu Manninenem o pět vítězství.

Watabe nicméně znovu zvýšil náskok v čele pohárového pořadí, před Janem Schmidem z Norska nyní devětadvacetiletý Japonec vede o 149 bodů. Sdruženáře ještě čeká pět závodů SP, ten nejbližší je na programu ve středu znovu v Trondheimu.

Čerstvý mistr republiky Portyk se k dvěma bodům propracoval z 33. místa po skoku, na vítěze ztratil dvě minuty a 16 sekund. Další český zástupce Jan Vytrval měl startovat z předposledního místa, ale na desetikilometrovou běžeckou trať se nakonec nevydal.

Autor: ČTK Foto: Facebook: Eric Frenzel

Další čtení

ilustrační obrázek

Tenis proti technologiím? Grandslamy stoply náramky sledující zdraví hráčů

Sport
27. 1. 2026
ilustrační foto

Vláda slíbila úspěšným sportovcům na olympiádě miliony. Za zlato bude 2,4 milionu

Sport
Aktualizováno: 26. 1. 2026 17:57

Odvaha, tempo a tlak: Slavia zaskočila Barcelonu, ocenila španělská média

Sport
22. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ