Zlato a pak překvapení. Neymar: Už nechci být kapitánem

Sport
22. 8. 2016 13:24
Brazilský fotbalista Neymar.
Brazilský fotbalista Neymar.

Útočník Barcelony Neymar se krátce po vítězném finále olympijského turnaje vzdal funkce kapitána brazilské fotbalové reprezentace. Čtyřiadvacetiletá hvězda vstřelila v sobotním souboji o zlato proti Německu gól v řádné hrací době a pak i rozhodující penaltu.

Po zisku první trofeje s Brazílií Neymar pomyslně odevzdal kapitánskou pásku, kterou převzal od Thiaga Silvy po domácím mistrovství světa v roce 2014.

"Už jsem o tom mluvil se svou rodinou a rozhodl jsem se. Od nynějška už nechci být kapitánem brazilské reprezentace, je to vzkaz i novému kouči," informoval prostřednictvím médií trenéra Titeho, jenž po neúspěšné Copě América nahradil Carlose Dungu.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Klára Poláčková (Kolouchová)

Proč zemřela horolezkyně Kolouchová? Pád ano, výbuch ne

Sport
4. 7. 2025
ilustrační foto

Byla první Češka na Mount Everestu. Teď umřela na Parbatu, vybuchla láhev

Sport
3. 7. 2025
Diogo Jota (uprostřed) při zápase Česko - Portugalsko, utkání 5. kola skupiny A2 fotbalové Ligy národů, 24. září 2022

Zemřel útočník Jota z Liverpoolu i s bratrem. Praskla jim pneumatika

Sport
3. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ