MOV: Norové dostanou dodatečný bronz ještě před ukončením her

Sport
23. 2. 2018 09:16
Norové získají bronz ještě během zimních her.
Norové získají bronz ještě během zimních her.

Norští curleři dostanou dodatečně bronzovou medaili po dopingu Rusa Alexandra Krušelnického v sobotu na tradičním místě Medals plaza v Pchjongčchangu, tedy den před skončením olympijských her o tom. Oznámil to Mezinárodní olympijský výbor.

Protože Krušelnickij měl pozitivní test na zakázanou látku meldonium a arbitrážní soud CAS ho už diskvalifikoval ze soutěže smíšených dvojic, vrátí bronz, který získal s manželkou Anastasií Bryzgalovovou. Medaile připadne norské dvojici Kristin Skaslienová, Magnus Nedregotten.

Zápas o třetí místo se uskutečnil v Koreji minulý týden v úterý. O pět dnů později Rusové dopingový nález potvrdili a věci pak nabraly rychlý spád. Ve čtvrtek byl ruský curler diskvalifikován a dnes šéf MOV Thomas Bach přivítal Skaslienovou s Nedregottenem zpátky v Pchjongčchangu.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP/NATACHA PISARENKO

Další čtení

ilustrační obrázek

Fotbalové MS láme rekordy: více týmů, 104 zápasů a nejdražší vstupenky v historii

Sport
26. 5. 2026

Češi podlehli na MS Norsku 1:4, Seveřané si po 14 letech zahrají čtvrtfinále

Sport
25. 5. 2026
Hráči SK Slavia Praha oslavují společně s fanoušky zisk mistrovského titulu.

Na oslavu titulu přišlo téměř 10 tisíc fanoušků, zazpívaly Vondráčková a Sandra

Sport
24. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ