ANO a ČSSD se přou o poměr členů ve vysílací radě

Relax
10. 4. 2015 13:16
Kateřina Kalistová opustila Radu pro rozhlasové a televizní vysílání loni v únoru.
Kateřina Kalistová opustila Radu pro rozhlasové a televizní vysílání loni v únoru.

Poslanci hnutí ANO se neúspěšně pokusili o to, aby Sněmovna nevolila kandidáty na jmenování do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Zatím se nedohodli se sociálními demokraty na poměru nominantů mezi ANO a ČSSD v takzvané vysílací radě. 

Zatímco ANO chce, aby byl poměr nominantů ČSSD a ANO v radě tři ku třem, sociální demokraté prosazují čtyři ku dvěma. Hnutí žádá, aby se volba uskutečnila až na další sněmovní schůzi, mezitím chce o obsazení rady jednat v koalici, uvedl poslanec hnutí Martin Kolovratník.

V radě končí mandát sedmi členům a jedno místo je delší dobu neobsazené potom, co se Kateřina Kalistová stala náměstkyní ministra kultury. Za ANO je v radě od konce loňského června Jana Kasalová.

Hnutí nyní nominovalo do volby svou bývalou mluvčí Radku Burketovou a někdejšího zpravodaje Českého rozhlasu ve Washingtonu Miroslava Konvalinu. Nominanty sociální demokracie jsou nynější předseda RRTV Ivan Krejčí a její člen Martin Bezouška, bývalý mluvčí ministra financí Marek Zeman a někdejší senátorka Dagmar Zvěřinová.

 

.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Praktické tipy, jak předcházet vzniku odpadu díky chytrému nakupování

Relax
29. 12. 2025

Inspirativní soutěž o největší proměnu životního stylu 2025

Relax
30. 12. 2025

Pavel Vacek: Kapr je jednička, sváteční polévky střídáme

Relax
22. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV