Český rozhlas na sobotu 18. května připravil den otevřených dveří. Návštěvníky budovy na Vinohradské třídě a v Římské ulici v Praze přivítá průvodce, který jim podá odborný výklad o historii a současnosti rozhlasového vysílání. Den otevřených dveří se koná i ve většině regionálních stanic. Akce se uskuteční u příležitosti 90 let pravidelného rozhlasového vysílání.
V pražských rozhlasových budovách bude připravena prohlídka vysílacích studií, setkání s lidmi, kteří vysílání připravují a řada koncertů a doprovodných programů. Návštěvníci se budou moci seznámit také s prací přenosových vozů. Na závěr prohlídky bude možné nahlédnout do největšího studia Českého rozhlasu S1, které je těsně před dokončením rekonstrukce.
Ukázku živého vysílání chystá například stanice Dvojka. Pod názvem Šťastnou cestu se SEMAFORem se programu zúčastní redaktoři i hosté, kromě protagonistů Semaforu Jitky Molavcové a Jiřího Suchého to budou například Karel Štědrý, Milan Drobný, Lucie Černíková, Jiří Štědroň, Václav Hybš, Felix Slováček, Ivan Kraus, Ilona Švihlíková nebo Alfred Strejček.
Ukázku vysílání připravují také stanice Vltava, D-dur, Jazz a prezentaci Detektivek na Vltavě představí Český rozhlas Vltava. V rámci celodenní akce se uskuteční i prezentace nové stanice mluveného slova Český rozhlas Plus, která předvede technickou novinkou - zvukový laser. Tato unikátní technologie bude použita v Českém rozhlase vůbec poprvé.
V hale na Vinohradské třídě bude po celý den hrát hudba, vystoupí například Zora Jandová či Jana Chládková. Odpoledne bude nejprve patřit finalistům soutěže Česko zpívá, zbytek dne se odehraje v rytmu lidových písní. Akce potrvá od devíti do sedmnácti hodin.
Pravidelné vysílání v tehdejším Československu začalo 18. května 1923 ve 20.15.