Televize budou o Velikonocích vysílat hlavně pohádky

Relax
29. 3. 2013 12:41
Princezna se zlatou hvězdou.
Princezna se zlatou hvězdou.

Nadcházející Velikonoce se výrazně promítnou do televizního vysílání. Veřejnoprávní ČT i soukromé televize na sváteční víkend do programu zařadily řadu pohádek. Diváky čekají například Pyšná princezna, Princezna se zlatou hvězdou, Byl jednou jeden král či Hrátky s Čertem. Na své si přijdou i milovníci rodinných filmů.

O Ječmínkovi.Česká televize velikonoční vysílání zahájí v sobotu 30. března. Diváky ČT 1 v sobotu čeká například pohádka O modrém ptáčku (od 14.10) nebo komedie Někdo to rád horké (od 22.00). V neděli pohádky O Ječmínkovi (od 11.55), O víle Arnoštce (od 13.05) nebo dvoudílná filmová adaptace románu Boženy Němcové Babička (v neděli a v pondělí vždy ve 13.55). Na velikonoční pondělí přinese ČT 1 například pohádku Paví pírko (od 07.20), filmy Saturnin (od 10.10), Kristian s Oldřichem Novým (od 15.15) či Karlík a továrna na čokoládu (od 16.55). Pondělní večer na ČT 1 bude od 20 hodin patřit charitativnímu projektu Pomozte dětem.

Program ČT 2 přinese pořady související s církevními tradicemi. V neděli například Velikonoční bohoslužbu s papežem Františkem (od 10.15), velikonoční poselství papeže městu a světu Urbi et Orbi (od 12.00) či dvoudílný film Svatý Augustin (v neděli od 12.40 a v pondělí od 12.10). V pondělí pak ČT 2 odvysílá premiéru dokumentárního filmu Světlo porozumění (od 13.55), o tom, co spojuje i rozděluje židovské a křesťanské náboženství. 

Pyšná princezna.Pyšná Princezna i Harry Potter

Televize Nova o Velikonocích divákům naservíruje zejména pohádky. Již v pátek (od 20.20) odvysílá pohádkový příběh Zdeňka Trošky Nejkrásnější hádanka. Sobotní prime time bude ve znamení české televizní premiéry filmu Harry Potter - Relikvie smrti (od 20.20). V neděli Nova uvede výpravnou pohádku Pták Ohnivák (od 17.40) na motivy povídek bratří Grimmů. Pohádkám se televize bude věnovat také v pondělí. Již dopoledne odvysílá pohádku O zapomnětlivém černokněžníkovi (od 08.05), v podvečer pak nestárnoucí Pyšnou princeznu (od 17.00). Pondělní prime time na Nově bude výjimečně bez seriálu Gympl, večer místo něj půjde pohádka Princezna se zlatou hvězdou (od 20.20).

Jára Cimrman ležící, spící.Prima family na Velikonoce do vysílání zařadí zejména rodinné filmy. V sobotu to budou například snímky Dobrodružství s pandou (od 13.45) nebo Pretty Woman (od 21.25). V neděli pak diváky čeká mimo jiné pohádka Nevěsta s nejkrásnějšíma očima (od 9.50) či romantický film Slečna zamilovaná (od 20.15). Na pondělí Prima family do vysílání zařadila české filmy Lelíček ve službách Sherlocka Holmese (od 10.10) a Jára Cimrman ležící, spící (od 11.50). Odpoledne diváky stanice čeká animovaný film z dílny studia Pixar Ratatouille (od 13.45) či nestárnoucí pohádka Hrátky s čertem (od 16.15).

Byl jednou jeden král.Také televize Barrandov své vysílání o Velikonocích zaměřuje zejména na pořady určené pro celou rodinu. Na sobotní večer připravila premiéru zábavné talk show Sejdeme se na Cibulce (od 20.05). Do prvního dílu si moderátor Aleš Cibulka pozval kolegy Terezu Kostkovou, Aleše Hámu, Vlastu Korce a Lumíra Olšovského. Nedělní večer bude ve stejném čase patřit kanadskému filmu Nebezpečná láska. Na velikonoční pondělí se pak diváci TV Barrandov mohou těšit například na pohádku Byl jednou jeden král (od.20.05) či na českou filmovou parodii Adéla ještě nevečeřela (od 22.00).

Autor: - zš -Foto: TV Prima , TV Nova , Česká televize , TV Barrandov

Další čtení

Otevření zrekonstruovaného pavilonu Malá Amazonie.

Po opravách za miliony v Ostravě znovu otevřel pavilon Malá Amazonie

Relax
15. 7. 2025
Hodonín - Stádo zeber Chapmanových v hodonínské zoo se rozrostlo na pět kusů, na začátku července přišlo na svět hříbě. Osmnáctiletá kobyla si jej stále hlídá.

Stádo zeber Chapmanových v hodonínské zoo se rozrostlo na pět

Relax
13. 7. 2025
Slavnostní představení nového druhu klatovských karafiátů, 13. července 2025, Klatovy. Zahrada klatovského klubu pěstitelů karafiátů, kde lze zakoupit různé odrůdy.

Pěstitelé ukázali nový, 60. druh klatovských karafiátů, pěstují je už 212 let

Relax
13. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ