Mafra ruší agenturní provizi i pro printová média

Relax
25. 11. 2014 16:19
Mafra vydává i MF Dnes.
Mafra vydává i MF Dnes.

Po zrušení provize v on-line médiích ruší Mafra i agenturní provize v printu. Změna se dotkne veškerých tištěných produktů mediální skupiny, tedy deníků MF Dnes, Lidové noviny, Metro a týdeníků 5plus2 a Téma.

Mafra se rozhodla s platností od 1. ledna 2015 zrušit poskytování agenturní provize pro tiskovou inzerci. Cílem je podle ní dosáhnout zjednodušení cenotvorby a nabídky zadavatelům inzerce za tisk a on-line současně. "Agenturní provize už v současné době neplní svou původní funkci, protože většina mediálních a reklamních agentur poskytuje agenturní provizi klientům jako formu další slevy. Proto se vydavatelství Mafra rozhodlo tuto slevu neposkytovat," říká obchodní ředitel mediální skupiny Mafra Jiří Otevřel.

Mediální skupina Mafra již zrušila agenturní provize pro prodej internetové reklamy. Zrušení agenturní provoze pro tištěná i on-line média oznámila nedávno také mediální společnost Czech News Center, vydavatel deníků Blesk, Aha! a Sport.

Autor: - zah -Foto: ČTK

Další čtení

Steel Hunters začíná novou sezónu a přidá zdarma Battle Pass

Relax
29. 4. 2025

Soutěž o vstupenky na muzikál Jakoubek

Relax
28. 4. 2025

Nová perspektiva: Návrhářka Kladošová vytvořila dílo inspirované speciální edicí zařízení VEEV ONE

Relax
29. 4. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ