Společnost Kofola pokračuje v přípravách na vstup do segmentu doma připravovaných limonád. Zda bude projekt aktuální ještě v letošním roce, firma neupřesnila. Na českém trhu v této kategorii nápojů zaujímá výhradní postavení SodaStream.
K žádosti o ochrannou známku "Bublimo - zdravá bombička", o které jsme informovali v červenci v MSM č. 13-14 , Kofola přidala "Bublimo. Krindy pindy limonáda" a "Limonádovník". Vztahovat se mají opět na kovové tlakové plynové lahve, bombičky na stlačený plyn, zařízení na výrobu sodovky, příchutě na výrobu nápojů, sirupy a nealkoholické nápoje obecně. Kofola by si tímto krokem mohla rozšířit prodejní kanály například o obchody s elektronikou. Nijak blíže své plány ale firma v tuto chvíli komentovat nechtěla.
V kategorii doma připravovaných limonád zaujímá na českém trhu výhradní postavení izraelská společnost SodaStream, která vloni uvedla na trh sirup Retro Kola, který chuť lokální Kofoly napodobuje.