Pár dní poté, co pustila do světa informaci, že plánuje zavést dálkové lety přes Atlantik, ji nízkonákladová společnost Ryanair opět dementovala.
Slovy výkonného ředitele Michaela O'Learyho šlo o špatnou komunikaci. A pár vulgarismů k tomu. Zajímavé je, že se v souvislosti s oním plánem objevilo dost detailních informací jako např. extra nízké ceny (kolem 15 dolarů) i tvrzení, že správní rada už začala podnikat první kroky.
Kdo Ryanair aspoň trochu sleduje, toho to nepřekvapí. Takový je způsob jejich levného, ale efektivního marketingu. I tak však v oficiálním prohlášení aerolinie uvedly, že rada "neuvažovala o žádném transatlantickém projektu, neschválila ho a nemá v úmyslu tak učinit".
Spekulace pokračují
Nicméně irské aerolinky si už pár let s myšlenkou zaoceánských linek pohrávají, byť by to znamenalo upustit od politiky nízkých cen. Spekuluje se o založení samostatné sesterské společnosti, která by tyto linky operovala.
Podobně to před dvěma lety udělal Norwegian, norská low-ostová společnost. Lety z Evropy do Severní Ameriky a Asie provozuje její dceřiná firma Norwegian Long Haul.
Lety přes Atlantik patři v současnosti k nejziskovějším trasám na světě. Dominantní postavení na nich mají zavedené evropské a americké letecké společnosti, v čele s British Airways a American Airlines.
Žádné letecké společnosti se však zatím nepodařilo spustit lety přes Atlantik za mimořádně nízké ceny a přitom být ziskovou. Některé z nich i zkrachovaly, jako firma Skytrain v 80. letech. Pro srovnání, Norwegian Long Haul nabízí letenky mezi Londýnem a New Yorkem aktuálně od přibližně 400 do 800 dolarů, American Airlines, tedy klasické aerolinie, stejnou trasu nabízí za 1300 až 1700 dolarů.