Nález v Turecku
To by se děti neměly dozvědět: našli hrob svatého Mikuláše

05.10.2017 08:30

Tuto zprávu by se děti asi neměly dozvědět: turečtí archeologové se domnívají, že našli hrob svatého Mikuláše, který legendární štědrostí posloužil i jako předobraz pro různé mytické bytosti rozdávající dárky o vánočních svátcích.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

A jak to je dnes ohledně nevěstinců a podobně? Například v Německu je prý kolem 400 tisíc prostitutek (více než polovina jích ze zahraničí, převážně z východní Evropy). Například v Maďarsku je prý kolem 100 tisíc prostitutek. A dle některých z panstva vše velmi civilizované a dokonce křesťanské...

Však jistě poněkud rozsáhlejší tématika než se dá odbýt nějakou cynickou poznámkou. Osobně bych při té tématice nutně nezabředl až do roviny ohledně, že prostituce příspívá nerovnosti mezi muži a ženami jak u mužů prostitucí možná existuje motiv nerovnost mít a i prohlubovat (a akorát zákaz prostituce to jistě nutně neřeší), natož dělal veřejné téma ohledně jak bych mohl zakládat rodinu když mnohá slečna kolem má neustále plnou hlavu službou panstvu. Ale i stranou otázky nakolik je rozšířené obchodování s lidmi, nějaké, že někteří (i kluci) svá těla prodávají aby měly/i nějaký podíl na tom i například Merkel vychváleném blahobytu (který mimochodem například AfD chce chránit ještě více před všemi těmi "migranty pouze za blahobytem", a možná v tom má i roli "kdo by mnohý Němec vlastně byl když aspoň ne s svým drobným jak velký pán když přijde na tržiště na východě") - já to mám za docela podivný stav společnosti.

Jakože je určitě jasné, že na principu "bez práce nejsou koláče" se mnoho změnit nedá, ale když i prací (pro německý podnik nebo pro českého miliardáře) člověk má sotva na to aby si mohl dovolit byť aspoň grafickou kartu do počítače (s kterým se dá hrát například hry s auty) i pokud např. Francouzovi tak drahá nepřipadá (a na kterou je možná navíc uvaleno EU clo při dovozu protože si EU panstvo vyhrazuje právo takové karty eventuálně samo vyrobit ve svých podnicích, ale určitě obvykle DPH protože se platy za poslance EU kteří se často ani neukážou na jednání parlamentu přece nezaplatí samo, tedy, DPH pokud se nemá specifický živnostenský list...), tak argument o nějakém, že se je morálně zkaženým materialistou když se chce mít co některým v EU rodiče kupují i jentak stranou, to se mi nezdá jako by byl vyloženě aplikovatelný. Navíc se například v Německu sice mnoho mluví o údajné nerovnosti příjmů mezi "chudými a bohatými", viz i někteří politici poukazující na to kolik mnohý manažér má plat, ale to se obvykle týká v rámci společnosti v Německu kde se ani nezvládlo vyrovnat mzdy mezi východem a západem (a nějaké, že těžko se může čekat hospodářský rozvoj východně když si k mnohému přišli podniky ze západu v podivné privatizaci, o tom se co vím oficiálně nemluví vůbec jak se má nějakou představu, že když si některý Němec kupuje další soukromý tryskáč jako by se jednalo o sdílený blahobyt).

A to vše ne, že bych měl za legitimní přístup nějaký koncept centrálně řízeného hospodářství v kterém když všichni chudí jako by vše nutně lepší. Ale celý ten přístup typu "tak my máme patent na lék který potřebujete a protože si chceme pozlatit kohoutky ještě v dalších vilách tak proto koukejte klidně i prodat babičku aby jste na ten lék měli" to mám osobně také za docela extrém ohledně jak se k věcem dá přistupovat.

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 40/2018 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

MarketingSalesMedia

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Family

Barrandov Plus


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.