Ekologická kamapaň
Greta Thunbergová přeruší školu. Vydá se jachtou za oceán

29.07.2019 14:05

Švédská ekologická aktivistka Greta Thunbergová si vezme rok volno ze školy, aby se mohla soustředit na kampaň, jejímž cílem je zvýšit povědomí veřejnosti o klimatických změnách a přimět světové politiky k důslednější ochraně klimatu a snižování emisí. V nadcházejících měsících se zúčastní i dvou významných klimatických konferencí v Severní a Jižní Americe.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Jiří Klempera (8 hlasů) 29.07.2019 14:17

  tak ta blbka bude ještě blbější

 • Honza Hloupý (8 hlasů) 29.07.2019 14:48

  "...vybavené solárními panely k výrobě čisté elektřiny" hovoří za...

 • holečka stanislav (5 hlasů) 29.07.2019 16:01

  Jachta na,které pojede je špičkový výrobek v ceně milionů dolarů....

 • Čestmír Beránek (5 hlasů) 29.07.2019 14:25

  "několik měsíců vyřešit otázku, jak se dostat do USA bez pomoci...

 • Petr Klos (4 hlasy) 29.07.2019 16:43

  ... byť ateista, budu se modlit k neptunovi, aby seslal bouři,...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Je škoda, že neletěla tím letadlem.Uviděla by uhlíkovou stopu nepřetržité lajny kamionů proudících napříč Evropou,které vozí například zeleninu z konce světa, která běžně roste ( nebo rostla) v zemích určení, nebo tovar který se hromadí v supermarketech, aby se posléze likvidoval jako odpad, ale hlavně aby se hýbaly zisky.Chci vidět jednoho jediného blouda který věří, že tohle mladé nemehlo by mohlo nějak uspět v boji s lobby všeho druhu, napříč dnešními lidskými potřebami.

0 hlasů

Je okurková sezona a ta novinářská žumpa nemá o čem psát. Tak vytáhli debilní vagínu, kterou manipulují nějací grázlové, kteří na tom vydělávají majland, a ta kravka ani neví o co jde. Aby na tom oceáně tu blbku nečapli nějací záchranáři a neodvezli ji do Itálie.

1 hlas

No a už došla na to, jak se lehce živit a nic nedělat a k ničemu nebýt. Chytrá holka.

1 hlas

Chytrá? Spíše chudák, ve spárech hnusných darebáků = zločinců. Je mi jí spíš líto.

2 hlasy

Posadil bych k ní do té jachty doktora Bartáka a vyslal je na širé moře. Navzájem by se zabavili a byl by zde od obou pokoj.

2 hlasy

nejdrive se zviditelnila a ted rejzuje.mela by jet do amerik jak kolumbus.plachetnici a po pevnine cestovat jak marie na oslikovi.a hlavne nedychat ven ten kyslicnik uhlicity a pozor na methan.

2 hlasy

... byť ateista, budu se modlit k neptunovi, aby seslal bouři, velkou, převelikou bouři ...
:-D

4 hlasy

Jachta na,které pojede je špičkový výrobek v ceně milionů dolarů. Uhlíková stopa podobného výrobku je gigantická.Pokud trpí mořskou nemocí tak se má na co těšit.Pokud by chtěla cestovat ekologicky korektně tak jí zbývá pouze galéra. Jistě by se našlo dost věřících jejího kultu,kteří by na ní rádi veslovali.

5 hlasů

je to sníčkářská blbka

1 hlas

Vzala si ve škole volno? Takže školství tam musí být opravdu na úrovni....a čím tam pojede?Aby zachránila planetu...doufám, že VIP třídou letecké společnosti...

2 hlasy

Tento příspěvek byl v rozporu s pravidly diskuze a byl administrátorem odstraněn.

"...vybavené solárními panely k výrobě čisté elektřiny" hovoří za vše. Ty solární panely byly vyrobeny úplně bez emisí a stejně tak budou i zlikvidovány, až došlouží, že...

8 hlasů

Došlo k přepólování světa. Bolševická stupidita a zhovadilost tentokrát přichází ze Západu. Ostatně bylo a je to Švédsko, které má, spolu s Francií a Anglií, částečně Německem, solidně nakročeno k islámskému chalífátu. Muslimové a bolševici, no, nakonec by se mohli navzájem vylikvidovat a bylo by po problému. A Evropské unii.

3 hlasy

Východ chce ale Západ dohonit, pokud se nepletu. Pak je tedy asi komunismus opravdu nevyhnutelné vyústění režimu, který nedbá na negativní aspekty čistě ekonomicky zaměřeného modelu rozvoje. Takový model rozevírá nůžky ve společnosti, k dosažení cíle nepřiměřeně vyčerpává přírodní zdroje a ničí přírodní prostředí. (převzato z Wiki)

0 hlasů

"několik měsíců vyřešit otázku, jak se dostat do USA bez pomoci letadla" že se nezeptala. Mohla na kajaku dopádlovat do Grónska a zbytek vzít pěšky po ledě :-) kráva jordánská

5 hlasů

To se,proboha,ve Švédsku nenajde jediná soudná osoba,která by dala holce pár facek a poslala ji do školy?Vždyť o klimatu krom toho,že se kazí,neví lautr nic.O čem chce diskutovat?Že se ve světě najde dost navedených tupců.kteří jí zaplácají,nepochybuju,ale že by ani jeden myslící rozumem vlastním?

4 hlasy

Tihle levicoví eurobolševičtí vylízanci jsou globálním neštěstím. Chtějí zachraňovat broučky, žížalky a trpící ptáčky a zároveň by nás nejraději vrátili do středověku, kdy, pochopitelně, žádná nafta a žádné motory neexistovaly. Eurobolševici, vezměte se za ruce a táhněte do brusele.

4 hlasy

tak ta blbka bude ještě blbější

8 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 48/2019 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.