Částicová fyzika
Higgsův boson uloven. Urychlovač LHC poskytl důkazy

04.07.2012 11:02 Původní zpráva

Tajemná částice, která dává ostatním částicím jejich klidovou hmotnost, skutečně existuje. Fyzikové analyzující data získaná urychlovačem LHC to nyní mohou tvrdit s dostatečnou jistotou. Účastníci semináře, na kterém výsledky prezentovali, je odměnili potleskem vestoje. A byly vidět i slzy dojetí.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Jiří Fejgl (40 hlasů) 04.07.2012 11:24

  Být to u nás, pravicový parazit by ho v tu ránu ukradl...!

 • Jan Nepomucký (21 hlasů) 04.07.2012 11:28

  Nebo by Duka řekl, že to je církevní.

 • vlasta procházková (20 hlasů) 04.07.2012 14:40

  plácáte nesmysly a nevíte o čem, vraťte se ke svým politickým glosám,...

 • LV 426 (18 hlasů) 04.07.2012 23:52

  Já jednou zapomněl deštník u známé. A pak mi její manžel rozbil hubu.

 • jan malousek (17 hlasů) 04.07.2012 12:41

  Konečně, posílám gratulace vědcům v CERNu.

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Společně se zamyslíme, nadnárodní společnosti, společnosti vyrábějící součástky pro armádní průmysl. Jde jim o to, aby nám usnadnili život, jsou to andělé, dobří lidé v radách těchto společností, toto jsou investoři. O co jim jde? Odpovím realisticky pouze peníze! Role vědcu? Zanedbatelná, ovlivnitelná, ovečky, ktere skočí na všechno. Mám věřit datum, které mi předhodili? Mám věřit, že do toho vráželi peníze pro dobro lidstva? Vidím co jsou lidé zač, nebudu najivní blbeček! Nechválím, nevěřím! Věřím, že teď se jim vrátí část zisku a to šlo, vědcum jake ty serepetičky a šmidra vydra. Za deset let se dočtu, armádá vyvíjí Higgsovu bombu?

7 hlasů

Samozřejmě vidím i dobro, nemohu házet všechny lidi do jednoho pytle, ale v radách nadnárodních společnosti, které toto financují dobro nenajdete a pokud tam jáký zárodek byl v podobě jednostlivce, to dobro je mrtvé!

7 hlasů

myslím že to vidíte až moc černě :D Vy byste nadával i na fermiho první jaderný reaktor, kdybyste v té době žil :D

6 hlasů

Né černě, realisticky, pro optimistu, který najivně věří lidem to opravdu vypadá jako extremně černý scenář.

6 hlasů

to romeo ernesto: takhle to vypada když je věda složitější než normální člověk chápe. Místo toho abyste si řekl, a tady už to neznám, tak budete slepě kolem sebe mlátit pěstma a na vše nadávat a vše zpochybňovat. úplně stejně to bylo v případě objevení radioaktivity, teorie relativity, vztah mezi hmotou a energii. A hle o 100let později díky těmto "praštěným teroriím máme jaderné elektrárny, gps, gamakamery, gamanože, moderní diagnostické přístroje. Víte prvně si o tom něco přeštěte než začnete na vše nadávat a urážet...

10 hlasů

Já se do vás jako normálního člověka umím vcítit, vím kde končí vaše chápání a začiná mozkové zastírání toho " nechápání ". Ale já jsem nenormální, to máte pro vás o jednu dimenzi navíc.

4 hlasy

A hodně mutantu v Hirošimě.

5 hlasů

Vám řeknu co může dělat tuto hodnotu, jeden kondenzátor vedle procesoru mírnej zmetek z výroby.D Hloupý a vtipný! Tleskám!

10 hlasů

Počítá jim tam jáký inženýr ztráty při putování elektrického náboje kilometrovými vodiči? Tepelné ztráty, časová zpoždění, počítá někdo s rychlostí procesoru a zátěží počítačového jádra. Nezapl někdo omylem internet explorer, že by se procesor opozdil o 0.025 vteřiny a neukázal jim malinko zreslené číslo, co ten software který používají, jistě používá timery, které se dají také krásně zmást podle fronty zpráv putující do procesoru a mnoho dalších x věcí. Dost pochybuji, tolik faktoru co by se muselo ohlídat, aby někde nelítalo tak malé číslo, na to prostě ještě lidi nemají.

12 hlasů

A když už teda slaví, do roka to zavřou a bude z toho muzeum za 500 miliard, nebo budou dál prorážet prostor jako tupohlavové?

13 hlasů

Logicky předpokládatelné, investoři tlačí na své investice miliardové, sem psal, že ho veřejnosti naservírují i kdyby tam stokrát nebyl. Těm slabotupým vědcum dali nažrat, taky jim hodí jaké ty ceny a granty, serepetičky, investorum stojícími za oponou tiše si šuškajíc "sežrali to? " se vrátí jejich miliardy a všichni budou spokojení, jiná varianta se bohužel od začátku nenabízela, protože kdo by chtěl vyhodit X miliard oknem. Nic proti vědcum, ale přečurá je každý prodavač aut!

11 hlasů

A teď když ho tedy našli, co jako z toho? Přiřadí mu hodnotu a budou s ním počítat a budou vycházet ještě větší nesmysle? Můžou si nandat fraky, plácat se po zádech, titulovat se, chodit do lepší společnosti. Dokázali to, ale co?

10 hlasů

Investuju 500 miliard do přístroje, který mi řekne, že pul kilový meloun neváží pul kila, ale 0,0000097 z jeho váhy patří jeho melounové duši? Nemyslete si, že bych si nechal 500 miliard jen tak utéct, stejný konec jako v CERNU a všichni dojatě tleskejme.

12 hlasů

A ještě vám napíšu jeden logický dusledek, dokazujete jednoho boha, pak s ním počítáte, aby vám další počty vycházely do vašich zajetých rovnic, budete muset dokazovat dalšího boha, aby dokázal nesrovnalosti v počítání s prvním bohem. Chámepe se?:D Ale to už nebudu šetřit slovy na vědátory až se tu tohle objeví a ono se to objeví!

11 hlasů

A nejhorší je, že největší vědecká kapacita makající v CERNU vám řekne, že čas na pozadí existuje a zapisuje si všechny události ve Vesmíru na "disk" aby se v něm dalo cestovat zpět, nebo se zpomaluje a zrychluje podle toho kde stojí pozorovatel sledující pohyb, aby mu udělal radost a podobné nesmysly! Z toho je mi na zvracení nejvíc!

12 hlasů

A tenhle tupohlav hrající si v softu, který ani neprogramoval hledá v tomto programátorském vytvoru napojeném na sondy odchylky 0,0000977 a přiřazuje jim reálnou podobu božkých částic.

11 hlasů

Proč to ověřují skoro 50 let? A proč k tomu staví CERN?
Stačilo se zeptat našeho mocnáře, ten ví naprosto všechno!

10 hlasů

Na hradě má na to experty, oteplování, božské částice, všechno se tam ví.

6 hlasů

To je povyku... před padesáti lety nějakej Higs někde zapomněl svůj boson a teď ho našli...jako já tehdá zapomněl u známýho deštník... a urychlovač jsem k tomu taky nepotřeboval...

16 hlasů

Já jednou zapomněl deštník u známé. A pak mi její manžel rozbil hubu.

18 hlasů

Po doktoru Dráthovi další kapitální úplovek!!!

14 hlasů

Tvrdit, že teorie superstrun svou část fyzikální skutečnosti popisuje velmi dobře je opravdu velmi odvážné. Teorie, že v 10. dimenzi jsou nějaké struny jejichž chvěním vzniká veškerá hmota vesmíru je stejně věrohodná asi jako teorie Aštara Šarana a jeho vesmírných lidí.

12 hlasů

Přesně tak tyto teorie jsou již tak složité, že je běžný člověk nemůže pochopit proto se prosím zdržte těchto komentářů. Stejně mluvili lidé i o teorii relativity protože jim přišlo nepředstavitelné že čas i prostor se může deformovat...

16 hlasů

plácáte nesmysly a nevíte o čem, vraťte se ke svým politickým glosám, tam můžete vyplivat veškerou odpornost, kterou trpíte

20 hlasů

Konečně, posílám gratulace vědcům v CERNu.

12 hlasů

Konečně, posílám gratulace vědcům v CERNu.

17 hlasů

Zlá a ohyzdná pravicová čarodějnice Parkanová možná už teď dumá, jak by tuto tajemnou částici tunelářsky převekslovala na tajné konto na Krokodýlích ostrovech.

15 hlasů

Být to u nás, pravicový parazit by ho v tu ránu ukradl...!

40 hlasů

Nebo by Duka řekl, že to je církevní.

21 hlasů

Nebo by ho David Rath nacpal do krabice od vína.

13 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 11/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.