Němci a germánské geny? Spíš keltské a židovské

26.11.2007 12:01

Němci a germánské geny? Podle genetické analýzy vědců jen menšinově. Jen šest procent Němců je po otci germánského původu. U třetiny lze vysledovat původ ve východní Evropě, 45 procent "německých" genů je keltského původu a každý desátý Němec má židovské předky. Výsledky dosud nepublikované studie Skladba obyvatelstva Německa z hlediska genetického původu, kterou vypracovala curyšská společnost Igenea, zveřejnil nedělník Bild am Sonntag.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Josef Visarijonovic Galileo (191 hlasů) 06.12.2007 02:56

    Rasizmus je oboustranne tak zideologizovanej, ze pro i proti jsou...

  • montexto (184 hlasů) 27.11.2007 12:49

    mde v zurichu, dnes už teměř každý gadžo u nás ví, že vami zminovany...

  • Cartouche (169 hlasů) 28.11.2007 15:26

    Ještě jednou jsem si to přečetl a myslím, že pokud toto má být...

  • Cartouche (161 hlasů) 28.11.2007 14:28

    "Moderní genetika ukazuje absurdnost rasismu. Všechny genové rozbory...

  • ZEPHIR (160 hlasů) 26.11.2007 23:40

    To s tou chudší genetickou výbavou žen je zajímavý, znamená to, že...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Matky jsou strazkyne domova a otcove jsou kolem jdouci zajemci.Kozacke zeny byly bez manzela samostatne hospodarici. Manzele cestovali za vojenskymi povinostmi a rodinu to neohrozovalo. Byli docasne svobodni. Podobne manzelky namorniku v Pobalti. Muzi zastavali vcelky preletave opylujici kvetiny.

127 hlasů

Rasizmus je oboustranne tak zideologizovanej, ze pro i proti jsou samy blaboly

191 hlasů

"Moderní genetika ukazuje absurdnost rasismu. Všechny genové rozbory nade vší pochybnost dokazují, že každý člověk má nesčetně mnoho kořenů, protože pranárody po tisíciletí migrovaly," vysvětluje Pazosová." Tak tohle je milá huso propaganda nejhrubšího zrna - a ty to jistě dobře víš. Národy se sice mísily, ale zdaleka ne tolik, jak by si někteří neomarxisté přáli. S pravděpodobností 80-90% je možno geneticky odlišit obyvatele severní a jižní Evropy http://www.pubmedcentral.nih.gov/articlerender.fcgi?tool=pubmed&pubmedid=17436249 A identifikace jednotlivých ras/geografických regionů je prakticky stoprocentní: http://genetics.plosjournals.org/perlserv/?request=get-document&doi=10.1371%2Fjournal.pgen.0010070&ct=1 Takže místo genetiky radši zametej ulice. Tím celé společnosti budeš mnohem prospěšnější.

161 hlasů

Ještě jednou jsem si to přečetl a myslím, že pokud toto má být skutečně překlad slov paní bioložek, tak jim ten jejich článek vezmou tak nejvýš v Blesku. Y-haploskupina J je předovýchodního původu, ale nemá přímo nic společného se Židy - do Evropy přišla hlavně s anatolskými zemědělci před 9000 lety. O 10% zastoupení u Němců jsem v životě neslyšel. Spíš tak 4%. R1b není "keltská" - to je opravdu zhovadilost! R1b je prostě západoevropská a šířila se z jížní Francie po skončení doby ledové s magdalénskými lovci. Už dávno se dostala i do Skandinávie, kde tvoří nějakých 15-30% všech mužských linií. I není až tak docela "vikingská" a už vůbec ne skythská. Přišla před 30 000 lety z Anatolie a dnes má v Evropě dvě hlavní centra výskytu: jedno ve Skandinávii a sz. Evropě (I1a, I1b2) a druhé v Dinárských Alpách (v Bosně; I1b1). Jelikož Švédové s Nory mají cca 35% I1a a Němci 25%, ten šestiprocentní podíl germánských mužů v Německu nebude až tak horký. R1a vznikla na sklonku doby ledové ve východní Evropě a je jakýmsi slovanským a indoíránským markerem. Do Skandinávie se ale dostala nejpozději se šňůrovou keramikou před 5000 lety.

169 hlasů

Odbornou úroveň překladu (naprosto žalostnou) už raději nebudu komentovat. V tomto směru mám pro překladatele neseznámeného s tématem lepší pochopení než pro podlézávé závěry autorek článku.

147 hlasů

mde v zurichu, dnes už teměř každý gadžo u nás ví, že vami zminovany adolf h.byl jakyssi schickelgruber,dokonce snad i dedecek rotschild vlozil svuj gen ...ze jakysi franz kafka pronesl na svoje soukmenovce větu, která je tabu, že mengeleho "hoši z brazilie" asi nebude taková utopie, jako ještě nedávno myšlenka, že by mohla existovat stargate,kterou vyzkoušelo us-navy během ww2...etc...jak říkal pan werich, vědátorů je celkem dost, ale shakespeare only one...a stvořitel jim dovolí "odhalit" jen to, co si umane, že by mohli objevit....tak se maj, lachaim..... nechaj to na něm.....

184 hlasů

To s tou chudší genetickou výbavou žen je zajímavý, znamená to, že ženy se vyvíjej v průměru o něco pomaleji, právě proto, že nejsou vystavený tak velkýmu selekčnímu tlaku, jako muži.

160 hlasů

Protože všichni lidé na světě pocházejí původně z jednoho páru, "pramatky Evy" a "praotce Adama", kteří údajně žili ve východní Africe, je u nich 99,9 procenta DNA zcela shodných. Toto je zcela zkreslující informace. S velmi vysokou pravděpodobností se nikdy Adam s Evou nepotkali. Dokonce podle dalších genů máme i jiné prarodiče, kteří se nejspíš také ani neviděli :-). Pro pochopení: Pokud bychom v tuto chvíli vybili všechny muže, kteří nejsou potomky Číňana XY a např. Češky AB ze začátku 19. stol. a dáme si při volbě XY a AB pozor, aby vůbec někdo zbyl, tak se nejspíš AB a XY nikdy neviděli, ale přesto jsou praotcem a pramátí následujících generací :-)

137 hlasů

98,8% procent DNA má člověk shodných s šimpanzem, takže kdo ví co vlastně bylo za opice :-)

121 hlasů

A co říkáte tomuhle? "Na první pohled jsou v rozporu s výsledky analýzy mužských linií zkoumání mateřských linií. Z rozborů vzorků mitochondriální DNA, která se dědí po ženách, totiž vyplývá, že Němky jsou mnohem "germánštější" než němečtí muži - z matčiny strany zdědila germánské geny polovina Němců. Vědci tyto rozdíly mezi mužskou a ženskou genovou výbavou vysvětlují častými předčasnými úmrtími mužů v důsledku války." Není jednodušším vysvětlením skutečnost, že se srovnávají nesrovnatelné výsledky dvou metod? Cosi na chromozomu Y se bude nejspíš vyvíjet jinak než cosi v mitochondrii. Bylo by potřeba dokázat, že se vyvíjejí stejně, aby uvedený závěr platil.

133 hlasů

To ťažko, 19. stol. je přiliš malo generaci na to. + časta vzdalenostni bariera. Ono moc noru k nam(a my k nim) moc v 19 stol. nepajdali.

140 hlasů




Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 08/2024 najdete >




Týden

Sedmička

Interview

Instinkt

TV Barrandov

Kino Barrandov