<span>Příchod tučňáků</span> na hnízdiště v Argentině sleduje internet

Věda a technika
20. 9. 2008 08:00
Tučňák magellanský
Tučňák magellanský

Tučňák magellanskýTisíce tučňáků magellanských připlouvají v těchto dnech do odlehlých končin argentinské provincie Chubut, kde se nachází největší kontinentální rezervace těchto ptáků na světě. Toto představení lze díky internetu sledovat i na dálku.

Tisíce samiček se sem vypravily z brazilského pobřeží, aby se tu setkaly se svými partnery. Ti sem připluli už před několika týdny a věnovali se opravám stejných hnízd, která v loňském roce opustili v rámci migračního cyklu. Vzhledem k tomu, že tučňáci jsou celoživotně monogamní, vyhledávají se stejné páry.

Argentinská společnost Lupa Corporation si letos vybrala pro přímý přenos "přistání" tučňáků na poloostrově Valdés, konkrétně na Cabo Dos Bahías. V loňském roce zhruba třídenní akci sledovalo 300 tisíc lidí ze 129 zemí.

Na poloostrov, který byl vyhlášen dědictvím lidstva, se ale nevydávají jen tučňáci. Lze tu sledovat i kormorány, lamy guanako, tuleně či velryby. Přímý přenos snímání života v rezervaci nazvaný "Vigilie 2008" začal včera v 15 hodin našeho času a skončí v neděli ve stejnou dobu.

V oblasti bylo instalováno pět kamer, které nicméně nepracují v noci. Pochopitelně místního času (o pět hodin méně než u nás), na což je třeba při sledování přenosu pamatovat.

Foto Profimedia 

Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Letadlem nebo rychlovlakem? Koleje jsou drahé, ale víc eko než letadla

Věda a technika
18. 7. 2025
Největší na Zemi nalezený meteorit z Marsu

Kolik stojí kámen z Marsu? V aukci 112 milionů korun. Zabojoval i dinosaurus

Věda a technika
17. 7. 2025

PlayStation opět ignoruje Gamescom. Sony nebude na veletrhu ani letos

Věda a technika
16. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ