Přírodovědec Attenborough v 92 letech přiznal, že má strach z krys

Věda a technika
19. 7. 2018 08:20
Britský přírodovědec a filmař David Attenborough.
Britský přírodovědec a filmař David Attenborough.

Slavný britský tvůrce přírodopisných filmů David Attenborough přiznal, že má iracionální strach z krys. Příroda jako taková ho však fascinuje už od dětství, kdy sbíral zkameněliny, řekl 92letý filmař v rozhovoru s německým týdeníkem Die Zeit.

Attenborough je spoluautorem filmů a seriálů o životě v přírodě jako Život na Zemi, Naše modrá planeta, Modrá planeta, Zázračná planeta, Život savců nebo Ptačí svět. Nemiluje ale všechna živá stvoření. "Mám iracionální strach z krys," řekl časopisu Die Zeit.

"I když možná není zas tak iracionální: krysy nemají strach z lidí a mohou přenášet nemoci," zamyslel se milovník a znalec přírody. "V noci mi už kolikrát lezly po obličeji, otřesné," děsí se Brit dotěrných hlodavců.

Attenborough své filmy o přírodě pojímá jako napínavé hollywoodské thrillery, což je patrně součást tajemství jejich popularity. Je po něm pojmenována i jedna masožravá rostlina a indonéský brouk.

V rozhovoru s německým magazínem vypráví také o tom, jak ho příroda odmalička fascinovala, zvláště při sbírání fosilií. "Když rozpůlíte kámen, podíváte se na tu krásu uvnitř a víte, že žádný člověk před vámi se z takového pohledu netěšil, že jste tudíž první, kdo mohl dovnitř kamene pohlédnout, pak je to přece fascinující. To jsem chápal už v osmi letech," řekl Attenborough v rozhovoru, který vychází ve čtvrtek.

Autor: ČTK , DPAFoto: ČTK , Kirsty Wigglesworth

Další čtení

The Last of Us Part II Remastered přidává novinku. Projít příběh chronologicky

Věda a technika
8. 7. 2025

První gameplay z Mafia: The Old Country ukazuje drsnou Sicílii i návrat ke kořenům série

Věda a technika
7. 7. 2025

Očekávání stoupá. Mafia: The Old Country má na wishlistu už 2,5 milionu hráčů

Věda a technika
3. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ