<span>Nexus One od Googlu</span> míří do Evropy. Nabídne ho Vodafone

Věda a technika
26. 4. 2010 13:50
Mobilem Nexus One se Google snaží konkurovat iPhonu od Applu.
Mobilem Nexus One se Google snaží konkurovat iPhonu od Applu.

Mobilem Nexus One se Google snaží konkurovat iPhonu od Applu.Britský Vodafone bude prvním operátorem v Evropě s nabídkou mobilu Nexus One od amerického Googlu. V Británii spustí jeho prodej tento pátek, uvedl dnes. Vodafone tak chce posílit svou pozici v konkurenci mobilů iPhone od Applu, které nabízí rival O2.

Vodafone nabídne první mobil od Googlu zdarma zákazníkům, kteří uzavřou dvouletou smlouvu za 35 liber (1030 Kč) na měsíc. Svůj mobil Nexus One, který pro něj vyrábí tchajwanská HTC, prodává i sám Google zákazníkům přímo.

ČTĚTE TAKÉ: Zklamání pro Google: Nexus One se příliš neprodává

Nexus One patří mezi řadu telefonů s operačním systémem Android od Googlu, které smluvně vyrábějí jiné společnosti. Android si rychle získal popularitu; Google ho spustil teprve před rokem. Podle agentury comScore měl Android v únoru ve Spojených státech podíl devět procent za systémy od společností Research in Motion, Apple a Microsoft, napsala agentura Reuters.

Foto: HTC

Autor: ČTK

Další čtení

Pták Dodo v muzeu ve Vídni.

Firma chce oživit mamuta i blbouna nejapného. Už má prý pravlka

Věda a technika
Aktualizováno: 17. 9. 2025 22:02
ilustrační foto

Rusko chce porazit Muska a vyvinout vlastní satelity jako Starlink. Vtip? Ne

Věda a technika
17. 9. 2025

Revoluce je tady. Konec kurýrů s jídlem? V Praze budou testovat dovoz roboty

Věda a technika
17. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ