Operační <span>systém Android</span> míří do dalších přístrojů

Věda a technika
7. 4. 2009 08:15
Logo operačního systému Android.
Logo operačního systému Android.

Logo operačního systému Android.Mobilní operátor T-Mobile chystá pro domácnosti telekomunikační zařízení, která budou pracovat pod operačním systémem Android, na jehož vývoji se podílela společnost Google. Napsal to list New York Times s odvoláním na důvěrné firemní dokumenty.

T-Mobile, divize Deutsche Telekomu, chce podle listu začít prodávat domácí telefon s Androidem na začátku příštího roku. Krátce na to by měl následovat tablet, tedy přenosný počítač s dotykovým displejem.

Mluvčí T-Mobile odmítl mluvit o jakémkoli budoucím produktu, který společnost hodlá uvést na trh. Potvrdil ale, že firma má v plánu uvést na trh několik zařízení s Androidem, napsal list.

Operační systém Android již funguje v mobilu G1, který pro T-Mobile vyrobila společnost HTC. Na trh se chystá i další telefon G2.

ČTĚTE TAKÉ: G1, mobil s Androidem, přichází. Jaký je?

Foto: Android

Autor: ČTK

Další čtení

Kdo složil kostky LEGO® nejrychleji? Tři influenceři se pustili do vánoční výzvy

Věda a technika
26. 11. 2025

Battlefield 6 je od 25. listopadu dostupný zdarma. EA otevírá týdenní přístup všem hráčům

Věda a technika
25. 11. 2025
ilustrační foto

Zemětřesení na Chebsku neustává. Už několik dní se tam chvěje země

Věda a technika
25. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV