Modul se třemi členy posádky ISS přistál v kazašské stepi

Věda a technika
4. 10. 2018 14:44
Mezinárodní vesmírná stanice ISS (ilustrační foto).
Mezinárodní vesmírná stanice ISS (ilustrační foto).

V kazašské stepi přistála vesmírná loď Sojuz MS-O8. V přistávacím modulu se na Zemi z dlouhodobé expedice na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) vrátili američtí astronauti Andrew Feustel a Richard Arnold a ruský kosmonaut Oleg Artěmjev.

"Přistávací modul s kosmonautem Olegem Artěmjevem a astronauty Richardem Arnoldem a Andrewem Feustelem přistál," uvedlo řídící středisko letu v Koroljevu u Moskvy podle agentury TASS. Modul s tříčlennou posádkou přistál jihovýchodně od kazašského města Džezkazgan, upřesnila agentura Interfax.

Feustel, Arnold a Artěmjev působili na ISS od letošního března a na oběžné dráze strávili 197 dní.

Na ISS nyní pokračují v práci Rus Sergej Prokopjev, Američanka Serena Auňónová Chancellorová a Němec Alexander Gerst. Personál stanice mají nově doplnit ruský kosmonaut Alexej Ovčinin a americký astronaut Nick Hague. Jejich start v lodi Sojuz MS-10 je stanoven už na 11. října.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP , Neznámý

Další čtení

Zkušební plavba repliky pravěkého člunu na přehradní nádrži Rozkoš

Cesta za neolitem: Expedice Monoxylon zahájila plavbu mezi řeckými ostrovy

Věda a technika
20. 6. 2026

MSI COMPUTEX 2026: AI herní stolní počítače, QD-OLED monitory a AI počítače PRO MAX Edge

Věda a technika
19. 6. 2026
ilustrační obrázek

Průlom v molekulární genetice: Cesta k personalizované léčbě dědičných onemocnění sítnice

Věda a technika
19. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ