Z kosmodromu Bajkonur odstartovala 14. října nákladní kosmická loď Progress, která dopraví zásoby k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Původní, čtvrteční start byl o dva dny odložen. Mělo jít o let v novém režimu, zkráceném na necelé čtyři hodiny. Podle nových informací ale Progress letí podle harmonogramu minulých letů a bude na oběžné dráze dva dny, než se s ISS spojí.
Vesmírná agentura Roskosmos oznámila, že Progress nese 2,5 tuny potravin a vědeckého vybavení. Na oběžnou dráhu se loď dostala devět minut po startu, který byl v 10.46 SELČ.
Původně byl start ohlášen na čtvrtek a loď měla být na oběžnou dráhu vynesena ve zkráceném režimu. Zemi tak měla před spojením s ISS obletět jen dvakrát. Příčiny odkladu nebyly vysvětleny, ale ruské zdroje už ve čtvrtek oznámily, že pro start odložený na sobotu se s možností zkráceného letu nepočítá.
Ruské kosmické lodě cestují k orbitálnímu komplexu dva dny nebo jen šest hodin, během nichž čtyřikrát obletí Zemi. Koncem srpna agentura Roskosmos oznámila, že možností použít zkrácené tříhodinové schéma se bude zabývat až po jeho prověření na nákladních lodích Progress MS. Tento start měl být prvním testem.
Na ISS od července pracují ruský kosmonaut Sergej Rjazanskij, americký astronaut Randolph Bresnik a jejich italský kolega z Evropské kosmické agentury (ESA) Paolo Nespoli. V polovině září posádku doplnili Rus Alexandr Misurkin a Američané Mark Vande Heie a Joseph Acaba.