Americký kameraman se v Libérii nakazil ebolou

Zahraničí
3. 10. 2014 06:34
Lékaři bez hranic bojují proti ebole v západní Africe.
Lékaři bez hranic bojují proti ebole v západní Africe.

Americký kameraman, najatý tento týden v Libérii televizí NBC, se nakazil virem eboly. Odletí do Spojených států, kde se podrobí léčbě. Jde zřejmě o prvního amerického novináře, který se ebolou v Libérii nakazil.

NBC najala třiatřicetiletého Američana, působícího na volné noze, v úterý jako záložního kameramana do čtyřčlenného týmu NBC v Monrovii, odkud referuje o epidemii smrtící choroby v západní Africe. Ve středu se u nového kameramana projevily první symptomy nemoci, únava a bolest. Ve čtvrtek ráno se proto u mezinárodní organizace Lékaři bez hranic podrobil testům. O 12 hodin později byl znám výsledek: pozitivní.

"Dobrá zpráva zní, že se na nemoc u našeho kolegy přišlo velice brzy," citovala stanice šéfku svého týmu v Libérii, doktorku Nancy Snydermanovou. Ujistila, že se ona i další členové televizního štábu cítí dobře a nevykazují žádné příznaky onemocnění.

Kameraman bude podle NBC pátým Američanem, evakuovaným po nakažení ebolou ze západní Afriky. V Liberii pracoval na různých projektech poslední tři roky. Na žádost příbuzných kameramanovo jméno nebylo zveřejněno.

Šéfka stanice Deborah Turnessová přislíbila kameramanovi nejlepší možnou péči, jakož i to, že z preventivních důvodů přepraví soukromý letoun zbytek štábu do třítýdenní karantény v USA.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Abbas Dulleh

Další čtení

ilustrační foto

V Německu zabil 10 pacientů, aby měl méně práce na noční. Má doživotí

Zahraničí
5. 11. 2025
ilustrační foto

Evropa propojí hlavní města rychlými vlaky. Berlín-Praha-Vídeň za 4 hodiny

Zahraničí
5. 11. 2025
ilustrační foto

Letadlo v Louisville se po vzletu zřítilo. Sedm mrtvých, i na zemi

Zahraničí
5. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ